Rungtynių pradžia lietuviams klojosi kaip iš natų – gerą toną davė Donatas Motiejūnas, o estafetę iš jo sėkmingai perėmė Jonas Valančiūnas. Pirmąjį kėlinį 27:10 laimėję D. Adomaičio auklėtiniai stabtelėjo.

Po nokdauno atsitokėję ir lietuvių klaidomis pasinaudoję ukrainiečiai surengė spurtą ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (32:27). Tuomet darbo vėl ėmėsi per pirmąsias 10 min. 10 taškų pelnęs J. Valančiūnas. O po Ado Juškevičiaus tritaškio su paskutinėmis sekundėmis lietuviai įpusėjus rungtynėms pirmavo jau 44:30.

Po didžiosios pertraukos D. Adomaičio auklėtiniai dar padidino apsukas. J. Valančiūną po krepšiu ukrainiečiams tapo neįmanoma sustabdyti, sėkmingai į žaidimą įsijungė M. Kuzminskas, pirmuosius oficialius taškus tritaškiu rinktinėje pelnė Eimantas Bendžius, o Lietuvos rinktinės pranašumas prasidėjus ketvirtam kėliniui jau buvo 30 taškų – 78:48.

Rungtynių nugalėtojas nekėlė abejonių. Anksčiau ant suolo pasodintas J. Valančiūnas šioje dvikovoje surengė tikrą šou – pelnė dvigubą dublį. Per 24 minutes jis pelnė 22 taškus (7/11 dvitaškiai, 8/12 baudos) ir atkovojo 14 kamuolių. Lietuvos nacionalinėje ekipoje dvikovą taip pat dvigubu dubliu baigė Mantas Kalnietis. Jo sąskaitoje 10 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Pirmuosius taškus oficialiose rungtynėse pelnė ir Lietuvos rinktinės debiutantas Eimantas Bendžius. Dvitaškį ir tritaškį pataikęs žaidėjas surinko 5 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Trečią pergalę iš eilės iškovojusi Lietuvos rinktinė užsitikrino vietą aštuntfinalyje. Jos varžovė bus viena iš vietą pirmajame A grupės ketverte užsitikrinusių komandų.

Paskutines rungtynes trečiadienį dėl pirmosios vietos B grupėje D. Adomaičio kariauna žais su Vokietijos nacionaline ekipa. Dvikovos pradžia – 14.45 val.

Lietuva: Jonas Valančiūnas (14 atk.k.) – 22 taškai(7/11 dvitaškiai, 8/12 baudos), Mindaugas Kuzminskas – 17, Martynas Gecevičius – 11 (3/4 tritaškiai), Mantas Kalnietis (11 rez.p.) – 10, Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas – po 7, Artūras Gudaitis ir Adas Juškevičius – po 6, Eimantas Bendžius – 5, Artūras Milaknis – 3, Edgaras Ulanovas – 0.

Ukraina: Artiomas Pustovojus (8 atk.k.) – 29, Maksimas Pustozvonovas ir Viačeslavas Bobrovas – po 5.

Statistika. Ukraina – Lietuva

Dvitaškiai: 24/57 (42 proc.) – 22/39 (56 proc.)

Tritaškiai: 3/13 (23 proc.) – 12/26 (46 proc.)

Baudos: 5/8 (62 proc.) – 14/19 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 42

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 21

Klaidos: 13 – 11

Perimti kamuoliai: 7 – 6

Blokuoti metimai: 5 – 2

Pražangos: 22 – 13

Iki šio mačo Lietuvos rinktinė Europos čempionate buvo sužaidusi trejas rungtynes – 77:79 pralaimėjo Gruzijai, 88:73 įveikė Izraelį ir 78:73 – Italiją.

Paskutines grupės rungtynes trečiadienį 14.45 val. Lietuva žais su Vokietija.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (624)