Geriausią karjeros mačą sužaidė tik dėl Luko Lekavičiaus traumos į galutinį dvyliktuką prasibrovęs Adas Juškevičus. Jis per 22 minutes sumetė net 20 taškų (4/4 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai) ir ne tik buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, bet ir pranoko varžovų žvaigždę Marco Belinellį, sukrapščiusį 14 taškų.

Dvikova prasidėjo itališka tritaškių lavina, po kurios Lietuvos vyrai iškart atsiliko – 9:19. Tačiau tuomet nuo atsarginių suolo pakilo Mindaugas Kuzminskas ir šaltakraujiškai paleido tris tolimas bombas iš eilės, o A. Juškevičius, kaip jau įprasta, pataikė su sirena ir išlygino rezultatą – 23:23.

Savo žaidimą pagavę lietuviai tęsė savo įspūdingą atkarpą, kurią vainikavo Donato Motiejūno ir Mariaus Grigonio bombos: spurtas 26:6 ir jau +13 – 38:25. Tiesa, iki didžiosios pertraukos italai vos vos prisiartino – 41:32.

Trečiame kėlinyje toliau neregėtus dalykus išdarinėjo A. Juškevičius ir mūsiškiai toliau augino persvarą – 55:41. Nepaisant visų įdėtų pastangų, E. Messinos kariaunai lemiamame ketvirtyje arčiau nei iki 6 taškų priartėti nepavyko. Taip nutiko tik po paskutinio Luigi Datomes šūvio – 78:73.

Nelengvas vakaras išpuolė naujajam Lietuvos komandos treneriui Dainiui Adomaičiui, tačiau jis pagirtinai atlaikė akistatą su krepšinio profesoriumi Ettote Messina, dirbančiu NBA grando San Antonijaus „Spurs“ gretose.

Rungtynės:

Lietuva – Italija 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24).

Lietuva: Adas Juškevičius 20 (4/4 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas 14, Jonas Valančiūnas 13 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis 12 (8 rez.p.), Marius Grigonis 8, Donatas Motiejūnas 5, Jonas Mačiulis (5 atk.k.) ir Artūras Gudaitis (7 atk.k.) po 3 taškus. Artūras Milaknis (6 min.) taškų nepelnė, o Martynas Gecevičius ir Eimantas Bendžius nežaidė.

Italija: Luigi Datome 24 (6/9 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai), Marco Belinelli 14 (4/10 dvitaškiai, 1/3 tritaškis, 3/4 baudos), Arielis Filloy 10, Nicolo Melli 8, Danielis Hackettas 7, Marco Cusinas 5, Filippo Baldi Rossi 3, Pietro Aradori 2 taškai. Christianas Burnsas (7 min.) taškų nepelnė.

Komandų statistika:

Lietuva – Italija

Dvitaškiai: 18/30 (60 proc.) – 17/35 (48 proc.)

Tritaškiai: 11/28 (39 proc.) – 11/26 (42 proc.)

Baudos: 9/14 (64 proc.) – 6/8 (75 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 39 – 24

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 20

Klaidos: 14 – 6

Perimti kamuoliai: 3 – 6

Blokuoti metimai: 2 – 2

Pražangos: 17 – 19.

Pirmadienis Lietuvos krepšininkams – laisvas, o antradienį 15 val. 45 min. numatytas susitikimas su Ukrainos atstovais.

Primename, kad Lietuvos rinktinei LKF vykdomasis komitetas yra iškėlęs tikslą Europos čempionate užimti 1-5 vietas.

Lietuviai pirmame ture apmaudžiai 77:79 nusileido Gruzijai, bet paskui reabilitavusi puikiu stiliumi 88:73 įveikdami šeimininką Izraelį. Tuo metu italai žydus pranoko net 69:48 ir dar nugalėjo Ukrainą – 78:66.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1037)