Celiulitą (odos tekstūrą, primenančią išorinę apelsino žievelės pusę) sukelia estrogeno perteklius, fizinio krūvio stoka ir dehidratacija. Norėdami atsikratyti celiulito, visų pirma perdirbtą maistą pakeiskite liesa mėsa. Gerkite daug vandens ir valgykite organinius vaisius. Mankštinkite raumenis celiulito pažeistose vietose. Reguliariai lankykitės pas masažo specialistą – tai padės pagerinti kraujotaką ir išjudinti sukauptus kūno riebalu, rašo curejoy.com.

Moterų nelaimė celiulitas paverčia odą ne tokia patrauklia, tad esame priverstos rinktis tokius drabužius, kurie uždengia pažeistas vietas. Nuo celiulito ant odos paviršiaus atsiranda nelygumai arba „apelsino žievelė“. Dažniausiai celiulitas formuojasi ant klubų, šlaunų ir kojų, tačiau jis gali atsirasti ir pilvo, viršutinės rankų dalies ir krūtinės srityje.

Celiulitą neretai lydi ir strijos. Jis dažnai siejamas su apytakos problemomis, patinimu ir vandens sulaikymu (edema). Nė viena nesvajojame apie tokias problemas, tačiau celiulitas sveikatai nekenkia ir kartais vadinamas kosmetine problema. Vis dėlto jis signalizuoja apie kitas organizmo problemas ir tikrai nėra sveikų audinių požymis. Celiulitas būdingas ne vien antsvorio turintiems žmonėms – nuo jo kenčia ir nemažai lieknų moterų, net supermodeliai ir olimpinės sportininkės.

Kas sukelia celiulitą?

Celiulitas susidaro dėl daugybės priežasčių. Anatomiškai ir struktūriškai celiulitą sukelia skaidulinis jungiamasis audinys, kurį sudaro kolagenas. Šis audinys sujungia odą su po ja esančiais raumenimis.

Riebalų ląstelėms padidėjus, jos stumia audinius aukštyn, link prijungtos odos, tai ir sukelia nelygų ar gumbuotą odos paviršių. Celiulitas neatsiranda per vieną dieną, jis formuojasi ilgą laiką – net ne mėnesius, o kelerius metus. Celiulitą gali paskatinti priaugtas svoris ar padidėjęs kūno riebalų kiekis.

Didžiausia problema, dėl kurios susidaro celiulitas – hormonas estrogenas. Estrogeno perteklius kartu su kitais veiksniais, tokiais kaip fizinio krūvio stoka ir dehidratacija gali sukelti svorio didėjimą, skysčių susilaikymą, sulėtėjusią kraujotaką ir galiausiai celiulitą.

Riebalų ląstelės yra pažeidžiamos

Kalbant apibendrintai, riebalų ląstelės nefunkcionuoja tinkamai. Paprastai toksinus iš organizmo pašalina kepenys, tačiau kai kepenys perkrautos, jos negali tinkamai atlikti savo darbo. Tada toksinai iš maisto ir aplinkos išstumiami atgal į kraują ir juos sugeria riebalų ląstelės. Jei organizmas ilgą laiką gauna dideles dozes pesticidų ir kitų toksinų, jam reikia pagaminti papildomų riebalų, kurie sugertų tuos toksinus arba „išvalytų atliekas“. Šie toksinai pakliūva į riebalų ląsteles, kur jie gali būti kaupiami daug metų ir sukelti oksidaciją / uždegimą (laisvųjų radikalų žala).

Toksinai kaupiasi ląstelių membranoje, kuri tampa kieta ir nepralaidi, todėl riebalus pašalinti dar sunkiau. Dėl nuolatinio visų šiuolaikinio pasaulio toksinų poveikio mūsų organizmui, riebalų ląstelės tampa toksiškos ir greitai virsta celiulitu. Normalios riebalų ląstelės yra malonios ir minkštos, bet kai į jas patenka kenksmingi toksinai, jos praranda savo formą, todėl ant odos ir atsiranda gumbai ir nelygumai.

Fizinis krūvis taip pat yra labai svarbus veiksnys nustatant, ar jums susiformuos celiulitas, ar ne. Kuo daugiau sportuojate, tuo mažesnė tikimybė, kad susiformuos celiulitas.

Taip pat yra daug svarių įrodymų, kad celiulitas ir ypač jo formavimosi vietos labai priklauso nuo genetikos. Pažvelkite į savo artimiausius šeimos narius – jei jie turi celiulitą, didelė tikimybė, kad ir jums jis gali atsirasti tose pačiose vietose.

Kaip kovoti su celiulitu?

Tabletė ar kremas nepadės visiškai atsikratyti celiulito, bent jau ne ilgam laikui. Todėl, mielos damos, nešvaistykite pinigų brangioms tabletėms ir losjonams. Štai trys būdai, kurie padės atsikratyti celiulito.

Išvalykite riebalų ląsteles pakeitę savo mitybos įpročius


Patikimiausias būdas atsikratyti šių kenksmingų toksinų, kurie yra pagrindinė celiulito formavimosi priežastis, yra detoksikavimas. Pagrindinis detoksikavimo tikslas – išvalyti organizmą iš vidaus, kad proceso metu pasišalintų visi kenksmingi toksinai ir kūnas vėl galėtų normaliai funkcionuoti.

Pirmas ir svarbiausias žingsnis, siekiant pašalinti celiulitą iš organizmo, yra išbraukti nenatūralius perdirbtus produktus iš savo valgiaraščio. Atsisakykite saldumynų, šokoladų, kepto maisto ir gazuotų gėrimų ir pakeiskite juos sveikais organiniais vaisiais ir daržovėmis, kokybiškais angliavandeniais ir liesa mėsa. Gerkite daug vandens! Tai paskatins detoksifikavimo procesą ir padės išplauti toksinus iš organizmo.

Vienas dalykas, kurį derėtų prisiminti, yra tai, kad toksinai į mūsų organizmą patenka ne vien su maistu, kurį valgome. Toksinai taip pat patenka su alkoholiu, parfumerija, kosmetika, buitine chemija ir pan., tad stenkitės kiek įmanoma naudoti ekologiškas priemones be toksinių medžiagų.

Daugiau sportuokite


Celiulitas dažniausiai formuojasi apatinėje kūno dalyje. Šioje dalyje yra daugiau nei 90 raumenų, kuriuos reikėtų stiprinti ir mankštinti. Kaip jau minėjome anksčiau, tabletės ir kremai nepašalina celiulito priežasties, užtat fizinis krūvis – pašalina.

Mankštinant tas sritis, kuriose susiformavęs celiulitas, pagerėja kraujotaka, lygėja oda, ji geriau palaikoma – tai sumažina odos nelygumus, ji geriau atrodo. Gerai apgalvota ir kruopščiai sudaryta fizinio krūvio programa iš tiesų padeda atsikratyti celiulito.

Geriausia kaitalioti kokybiškas kardiotreniruotes ir pasipriešinimo treniruotes – tai vėlgi gerina kraujotaką pažeistose srityse. Reikia susikoncentruoti būtent į problemines sritis. Pečių treniravimas nepadės sumažinti celiulito ant šlaunų, todėl darykite pritūpimus, sėdmenų tiltukus ir įtūpstus. Pratimai pagerina kraujo pritekėjimą į audinius ir jų aprūpinimą deguonimi ir stimuliuoja aplinkinius raumenis. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, sportuokite 3–5 kartus per savaitę. Taip pat labai svarbu tarp pratimų serijų leisti kūnui pailsėti.

Masažas


Vien masažuojant labiausiai pažeistas vietas celiulitas mažėja. Būtent todėl atrodo, kad kai kurie kremai yra veiksmingi, bet mes rekomenduojame naudoti paprastą masažinį aliejų – tai bus ir veiksminga, ir daug pigiau. Nebūtina atlikti prabangių spa procedūrų ar leisti daug pinigų – daug ką galite atlikti pačios arba paprašyti, kad jums padėtų partneris ar draugas. Neabejojame, kad jiems tai suteiks ne mažesnį malonumą nei jums.

Toksinai iš mūsų organizmo pašalinami per limfinę sistemą, tad spaudžiant raumenis stimuliuojama kraujo ir limfos apytaka, o tai padeda limfinei sistemai pašalinti iš organizmo sukauptus ir sunkiai pasiekiamus toksinus. Masažuokite sukamaisiais judesiais, tik nespauskite per stipriai, nes gali atsirasti mėlynių.

Taigi, išvardinome 3 pagrindinius žingsnius, kurie padeda pašalinti celiulitą iš organizmo – jei juos tinkamai taikysite, celiulitas išnyks per ateinančius mėnesius ar metus, o pagerėjimą išvysite jau po poros savaičių.

Atminkite, kad kuo ilgiau egzistavo problema, tuo ilgiau užtruksite, kol ją panaikinsite, tad nepraraskite kantrybės. O jei nieko nedarysite, turime jus nuliūdinti – su laiku ši problema tik didės. Todėl pasiraitokite rankoves ir imkitės veiksmų – kuo greičiau pradėkite rauti šią problemą su šaknimis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (53)