aA
Sausainiukai gavosi skanūs, tačiau man per saldūs, nors namie teradau 220 g cukraus (pagal pradinį receptą reikia dėti 260 g).
© Recepto autorė

Taigi, sausainiams reikės:

700 ml pieno,
150 g sviesto (aš naudoju specialų margariną kepiniams),
200 g cukraus (pagal pradinį receptą reikia 260 g),
340 g miltų,
6-7 kiaušinių (aš dedu 6 didelius kiaušinius).

Iš šio kiekio produktų gaunasi maždaug 4 skardos nedidelių sausainių.

Gaminimo eiga:

Pieną su sviestu užvirinti puode, įdėti cukrų, kad ištirptų. Miltus sudėti į kombainą ar maišytuvą (mikserį). Kai tik užverda pienas su cukrumi, skystį pilti po truputį ant miltų. Maišytuvo greitį padaryti nedidelį, kad miltai gerai išsimaišytų. Tešlą maišyti, kol taps vientisa, be gumulėlių.

Tešlą palikti ataušti. Kai tešla atvėsta, maišant nedideliu greičiu tešlą, reikia įmušti po vieną kiaušinius. Tešla turi gautis labai tirštos grietinės konsistencijos, nuo šaukšto nenukristi iš karto.

Gautą masę dėti į konditerinį maišą bei spausti norimo dydžio bei formos sausainius. Galima ir pailgus, ir riestainio formos padaryti – kam kokie patinka!

Kepti iki 210 laipsnių įkaitintoje orkaitėje ant vidurinės lentynėlės 20-25 min.

Iš savo patirties galiu patarti: jokiu būdu neatidarykite orkaitės durelių, kol kepa sausainiai, nes gali nutikti kaip man pirmą kartą – subliūkš! O geriausiai vienu metu kepti vieną skardą. Jau į pabaigą reikia prižiūrėti kepinį, nes sausainiai „sugeba“ sudegti per porą minučių!

Karšti sausainiukai būna traškūs, o kai ataušta, suminkštėja ir tampa labai panašūs į pirktinius plikytus sausainius.

Skanaus!