A grupėje Vokietijos mieste Kelne žaidžia Rusija, JAV, Švedija, Slovakija, Vokietija, Latvija, Danija ir Italija.

B grupėje Paryžiuje rungtyniauja Kanada, Suomija, Čekija, Šveicarija Baltarusija, Norvegija, Prancūzija ir Slovėnija.

Pirmose A grupės rungtynėse penktadienį susitiko Rusijos ir Švedijos rinktinės. Rusai įveikė varžovus tik po baudinių (bulitų) serijos 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) ir iškovojo 2 taškus. Švedai tenkinosi 1 tašku.

Švedams įvartį pelnė Elias Lindholmas (15-ą min.), o Sergejus Andronovas rezultatą išlygino (44-ą min.). Pagrindinis laikas (1:1) ir pratęsimas (0:0) nugalėtojų neišaiškino, o bulitų serijoje geriau sekėsi rusams. Pergalingą įvartį įmušė Artemijus Panarinas.

Trys švedai E. Lindholmas, Oliveris Ekmanas-Larssonas ir Williamas Nylanderis nesugebėjo realizuoti savo bulitų, rusų gretose netaiklus buvo Nikita Gusevas, o trečio bandymo jiems neprireikė.

Beje, pirmą kartą pasaulio čempionatų istorijoje pratęsimas buvo žaidžiamas trys prieš tris.

B grupės varžybas pradėjo suomių ir baltarusių dvikova. Pergalę po atkaklios kovos šventė Suomija rezultatu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1).

Suomijos komandos, kuri pirmavo 2:0, gretose pasižymėjo Sebastianas Aho (3-ią min.), Oskaras Osala (6-ą min.) ir Veli-Matti Savinainenas (50-ą min.).

Baltarusijos ekipai, kuriai trečiame kėlinyje buvo pavykę išlyginti santykį (2:2), įvarčius pasiekė Jegoras Šarangovičius (39-ą min.) ir Jevgenijus Kovyršinas (45-ą min.).

Suomija už pergale pagrindiniu laiku įsirašė 3 taškus turnyro lentelėje, o Baltarusija taškų dar neturi.