Sudarėme sąrašą 11 įprastų dalykų, kuriuos mes darome, ir kurie gali būti pavojingi mūsų sveikatai. Būtinai perskaitykite ir pasidarykite išvadas, rašoma brightside.me.

1. Sėdėti sukryžiavus kojas

Pirmoji apie sėdėjimo sukryžiavus kojas žalą prabilo maisto papildus gaminanti bendrovė, dar 1999 m. Ji netgi inicijavo didelio masto kampaniją JAV, pavadintą „The Great Cross-Out“, kuri nebuvo vien reklaminis triukas: daugybė tyrimų patvirtina, kad sėdėjimas sukryžiavus kojas (ant kėdės ar grindų) didina hipertenzijos, išsiplėtusių venų ir net nervų pažeidimų riziką.

2. Maitinti paukščius

Maitinti paukščius ypač mėgsta tėvai su mažais vaikais – tai viena iš populiariausių veiklų lauke. Deja, tai kenkia ne tik patiems paukščiams, bet ir žmonėms.

Tikimybė, kad mieste gyvenantis paukštis serga užkrečiama liga, viršija 50 proc. Balandžiai perneša ornitozę, kolibacilozę, histoplazmozę, salmoneliozę, tuberkuliozę, listeriozę, tuliaremiją, Niukaslio ligą, toksoplazmozę... Ir tai dar ne visas sąrašas...

3. Nekokybiški akiniai nuo saulės

Taupydami pinigus gamintojai naudoja pigų plastiką, kuris neapsaugo akių nuo ultravioletinių spindulių, todėl šviečiant ryškiai saulei gali grėsti tinklainės nudegimai. Po tamsiais stiklais vyzdžiai išsiplečia, tad gauna dvigubą ultravioletinių spindulių dozę – žala didesnė, nei vaikštant apskritai be akinių. Per didelis ultravioletinių spindulių kiekis gali sukelti kataraktą, pakenkti akims ar netgi sukelti vėžį.

4. Gerti per daug vandens

Taip, perskaitėte teisingai: gerti per daug vandens ne visada sveika, kaip ir gerti jo per mažai. Tyrėjai tvirtina, kad kiekvieno organizmo vandens poreikiai yra individualūs.

Jei daug judate ir sportuojate, gerkite daugiau, jei sergate inkstų ar širdies ir kraujagyslių ligomis, verčiau gerkite mažiau. Bet kokiu atveju, geriausias būdas suprasti kasdienį poreikį yra troškulys – jei jo nejaučiate, negerkite per prievartą.

5. Skaudamas vietas šildyti šildykle arba buteliu su karštu vandeniu

Skaudamas vietas mes dažniausiai linkę gydyti ir malšinti skausmą šalčiu arba karščiu, tačiau yra daugybė negalavimų, kuriems esant negalima naudoti šildyklės.

Pavyzdžiui, kai yra kraujavimas, ūmus pilvo uždegimas (apendicitas, cholecistitas, pankreatitas), taip pat pirmas kelias valandas ar dienas po patempimo ar sužeidimo. Gydymas šiluma taip pat gali pakenkti vėžio atveju.

6. Gaminti kukurūzų spragėsius mikrobangų krosnelėje

Pavojų sukelia ne gaminimo būdas, bet gaminimui namuose skirtų kukurūzų sudėtis. Juose yra cheminės medžiagos diacetilo. Tai – sintetinis aliejus ir skonio stipriklis. Šildant jis garuoja, o jo garai kenkia plaučiams. Sumažinti riziką plaučiams galite jei prieš valgydami pagamintus spragėsius paliksite juos ataušti.

7. Valgyti prie darbo stalo

Žinoma, žmonių darbo vietos skiriasi, tačiau dauguma jų nepritaikytos valgymui. Tačiau pavojingiausia tai, kad darbo vietoje susikaupia daugybė įvairiausių bakterijų, kurios gali pakenkti virškinimo sistemai. Jei tai jūsų negąsdina, nepamirškite, kad maisto skleidžiamas kvapas gali trikdyti bendradarbius.

Be to, smegenys negauna poilsio, kojos – mankštos, o skrandis negali tinkamai virškinti maisto, nes smegenys nesusikoncentravusios į valgymą.

8. Avėti atvirą avalynę mieste

Dauguma žmonių galvoja, kad vasarą drabužiai ir avalynė turi būti kuo atviresni. Tačiau tai labai pavojinga. Kai avime atvirus batus, padidėja kojų sužeidimo rizika, o bet kokioje mažoje žaizdelėje – ar tai būtų vabzdžio įkandimas, ar nuospauda – gali išsivystyti infekcija, kuri blogiausiu atveju gali išplisti po visą kūną.

9. Gerti liesą pieną

Atrodytų, tai tas pats pienas, tik be riebalų, bet iš tiesų taip nėra. Liesas pienas nė iš tolo neprilygsta paprastam pienui, kalbant apie naudą. Panaikinant riebalus išnyksta ir vitaminai, o juos pakeičia sintetinės medžiagos, kurios kenkia mūsų sveikatai.

Daugybė gamintojų „sustiprina“ lieso pieno skonį ir tekstūrą pridėdami pieno miltelių, kurie gali oksiduoti piene esantį cholesterolį. Kol kas nėra surinkta užtektinai svarių įrodymų, bet yra žinoma, kad gyvūnų, kurie vartojo oksiduotą cholesterolį, arterijose susikaupdavo apnašų, kurios savo ruožtu gali padidinti širdies smūgio riziką.

10. Nesirūpinti savo laikysena

Kai laikysena taisyklinga, visi organai išsidėstę simetriškai. Stebėkite savo stuburo padėtį – pritaikykite biuro kėdę, kad sėdėtumėte taisyklingai. Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

- Kėdės aukštis turėtų sutapti su šlaunies ilgiu, sėdima dalis turėtų būti kieta.

- Sėdmenys turėtų užimti ne daugiau nei du trečdalius kėdės.

- Kėdės atlošas turi būti pritaikytas jūsų nugarai.

- Atsiloškite į kėdę taip, kad stuburas tvirtai priglustų prie atlošo.

- Mentikauliai turi būti tiesūs, pečiai vienodame lygyje, pilvas atsipalaidavęs.

- Nekryžiuokite kojų – kaip jau buvo minėta, tai kenkia kraujotakai.

- Judėkite švelniai, kad stuburas neįsirėžtų į kėdės atlošą.

- Sėdėkite taip, kad visas svoris tektų klubams, o galva būtų tiesi, kiek pakelta. Jei jaučiatės nelabai patogiai, neskubėkite keisti pozos. Leiskite raumenims priprasti prie taisyklingos pozos. Ilgainiui dalis jų atsipalaiduos, tokia poza taps įpročiu, tačiau nesitikėkite, kad tai nutiks iš karto.

11. Miegoti ant šono arba ant pilvo

Dauguma mūsų miega tokioje padėtyje, kokioje lengviausiai užmiega. Tačiau toks įprotis gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų – kai kurie jų gali būti gana rimti, jei laiku nesiimsime jų gydyti. Kai miegame ant šono, vadinamojoje embriono padėtyje, diafragma negali laisvai judėti, ir tai sukelia įvairių sutrikimų, tokių kaip nugaros skausmas ar plaučių problemos. Miegoti ant pilvo dar pavojingiau, nes spaudžiami visi organai, ir ilgainiui gali būti pažeisti nervai, kilti širdies problemų.

Belieka miegoti ant nugaros – tokia miego padėtis geriausia iš visų trijų, nes ji natūraliausia. Vienintelis atvejis, kai reikėtų vengti tokios miegojimo pozos – jei jus kankina miego apnėja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)