Ekstremalūs užsiėmimai parkūras (parkour – pranc.) ir laisvasis bėgimas (free running – angl.) užvaldė klaipėdiečio mintis, tačiau rezultatų lengvosios atletikos sektoriuje nesumenkino. Lietuvos uždarų patalpų čempionate Klaipėdoje O. Gedrimas peršoko analogišką aukštį kaip čempionas (4,60 m) ir iškovojo bronzos medalį.

„Pirmiau mano gyvenime atsirado parkūras, o tik po to lengvoji atletika. Tačiau jie yra surišti. Klasės draugas užsiminė, kad lanko lengvąją atletiką ir ten yra čiužinių. Norėjau išmokti atlikti salto ir vien dėl to patekau į lengvąją atletiką“, – karjeros pradžią prisiminė O. Gedrimas.

Pavojingiausiu atliktu triuku lengvaatletis nedvejodamas įvardijo dvigubą salto atbulomis nuo tilto – jo aukštis atitiktų pustrečio aukšto namą.

„Neseniai nuo tilto dariau dvigubą salto. Tai buvo pavojingiausias ir techniškiausias dalykas, ką esu daręs. Esu ir ant stogo krašto salto daręs, – prisiminė O. Gedrimas. – Žvelgiant pagal gimnastikos standartus, dvigubas salto išsitiesus apskritai yra pavojingas. Ore prarandi greitį ir turi pasirinkti labai aukštą pastatą, nuo kurio galėtum šokti. Jį sunku padaryti, nežinau, ar gimnastai Lietuvoje tą daro. Pasaulyje žmonės ant žolės tokių triukų nelabai daro.“

Parkūru jis pradėjo užsiiminėti vieneriais metais anksčiau nei lengvąja atletika. Sportininkas tikina, kad per kelerius treniruočių metus rimtesnių traumų dėl ekstremalaus hobio nepatyrė.

„Man pasisekė. Gal moku kristi, nes nesu turėjęs daug traumų. Realiai traumos atsiranda, kai jų nesitiki, pavyzdžiui, atlikdamas paprastą triuką. Atliekant kažką pavojingo, traumų man nebūna“, – nusijuokė O. Gedrimas.

Atliekant šuolius neretai rizikuojama ir gyvybe. Kokios mintys sportininką aplanko kabant ant švyturio krašto ar šokant atbulomis nuo tilto?

„Ant stogo krašto negalvoju, kas būtų, jei būtų. Nes, jei taip galvotum, tai ir įvyktų. Kai kabu, susitelkiu, nes turi nepadaryti jokios klaidos, – sakė O. Gedrimas. – Ar neprieštarauja tėvai ir treneris? Žiūrint, ką darau. Jei ant namo krašto kabu, tai žinoma, kad nelabai patinka. Bet, jei rizika nedidelė, tada palaiko ir pažiūri.“

Vis dėlto ruošdamasis lengvosios atletikos varžyboms ekstremalų sportą klaipėdietis nustumia į šalį. Karjeros pradžioje sprinto rungtyse specializavęsis lengvaatletis šuolius su kartimi atrado vėliau, o dabar yra vienas šios rungties lyderių Lietuvoje.

„Parkūras ir lengvoji atletika viena kitai ir padeda, ir trukdo. Parkūre yra daug gimnastikos elementų. Čia nebijai aukščio, moki kristi iš aukštai. Pavyzdžiui, manieže esu kritęs iš 4,5 metro ant žemės. Kiekvienas to padaryti negali. O kuo trukdo? Jei darau triukus ar salto, tai po to jaučiuosi pavargęs, todėl treniruotė gali būti mažiau naudingesnė“, – aiškino klaipėdietis.

O. Gedrimas viliasi atstovauti Lietuvai birželį Izraelyje vyksiančiame Europos komandų čempionate ir priartėti prie penkių metrų ribos. Paskutinį kartą penkis metrus mūsų pavyko įveikti prieš 16 metų ir tai padarė daugiakovininkas Rišardas Malachovskis.

„Šuoliai su kartimi Lietuvoje nėra pažengę visiškai. Esame pasaulio „moterų lygio“. Tikslų patekti į olimpines žaidynes ar pasaulio čempionatus mums nekeliama, bet patekti į Europos iki 23-ejų metų čempionatą realu, – tikina O. Gedrimas. – Yra daug tikslų. Šią vasarą vyks Europos komandų čempionatas ir labai norėčiau į jį patekti. Stengsiuosi dėl to, noriu įvaldyti naują kartį, o jei tą padaryčiau, galima kalbėti ir apie penkių metrų ribą.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)