Vienintelė pasaulyje šį sezoną 200 cm aukštį pažabojusi A. Palšytė kvalifikacinėse varžybose pirmais bandymais įveikė 181 cm ir 186 cm aukščius, tačiau tuomet stabtelėjo.

Į 190 cm aukštį pakeltą kartelę lietuvei pavyko peršokti antru mėginimu ir to užteko. Šį aukštį įveikė tik aštuonios lengvaatletės – būtent tiek dalyvių šeštadienį varžysis finale.

Moterų šuolių į aukštį finalo dalyvės:
(vieta kvalifikacijoje, šuolininkė, šalis)

1.Ruth BeitiaIspanija
1.Ana ŠimičKroatija
3.Morgan LakeDidžioji Britanija
4.Jossie GraumannVokietija
4.Julija LevčenkoUkraina
4.Oksana OkunevaUkraina
4.Airinė PalšytėLietuva
8.Michaela HrubaČekija

A.Palšytė Europos uždarų patalpų čempionatuose dalyvavo dukart: 2011 metais, būdama vos 18-metė, užėmė 19 vietą, o prieš dvejus metus liko per žingsnį nuo medalio – ketvirta.

„Yra tekę dalyvauti komercinėse varžybose, kurios truko penkias valandas. Tai turėjo įtakos, nes buvo šuolininkių, kurios šoka nuo šiek tiek žemiau, ir reikėjo laukti, bet daugiau įtakos turėjo danga ir bandymas susidraugauti su ja“, – po kvalifikacijos aiškino A.Palšytė.

Dieną šuolių į aukštį rungtyje varžėsi penkiakovininkės, kurioms pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų. Ypač sėkmingai pasirodė olimpinė čempionė belgė Nafissatou Thiam, įveikusi 196 cm. Pasak A.Palšytės, danga yra palanki, tačiau prie jos reikia priprasti.

„Danga yra pakankamai greita. Mano trenerė ima laikus, taip jau nutiko, kad šokdama 190 cm padariau pernelyg greitą užbėgimą, dėl ko šiek tiek „nušokau nuo kojos“. Atsispyriau ir nesugebėjau išsilaikyti vertikalėje“, – vienintelę dienos klaidą komentavo lietuvė.

Sportininkės nenustebino tai, kad finalo aštuonetui pakako gana nedidelio 190 cm aukščio. Palyginimui, Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse net 17 šuolininkių įveikė 194 cm.

„Kitoms sportininkėms sakiau, kad su 190 cm tikrai pateks į finalą ir klausimas, ar reikės 193 cm. Šį sezoną šuolininkės nerodė labai aukštų rezultatų ir 193 cm jau yra ta riba, kuri finale gali garantuoti šešetuką, – sakė A.Palšytė. – Vis tik matėme, kad pasaulio čempionei nepakluso 190 cm, nors neseniai šoko 197 cm. Tai sako, kad su danga reikia susidraugauti ir tai ne visoms paklūsta.“

Būtent 2014 metų pasaulio čempionės bei praėjusių metų planetos pirmenybių prizininkės lenkės Kamilos Licwinko nesėkmė kvalifikacijoje tapo didžiausia varžybų staigmena. Sportininkė, kurios asmeninis rekordas lygus 202 cm, atranką paliko su nuleista galva ir kukliu 186 cm rezultatu. Pirmais bandymais kitus aukščius įveikusią lenkę iš finalo „išmetė“ jauna čekė Michaela Hruba.

„Aš galvojau, kad čekė peršoks. Kai pamačiau, jog lenkė neperšoko, tikėjau, kad čekė peršoks. Ji yra jauna šuolininkė, kad ir neturi didelio asmeninio rezultato, sugeba sukovoti“, – apie kylančią žvaigždę teigiamai atsiliepė A.Palšytė.

Jei M.Hruba trečiu bandymu nebūtų peršokusi 190 cm, į finalą būtų patekusios ne aštuonios, bet 14 sportininkių. Tai, pasak lietuvės, neigiamai paveiktų rezultatus.

„Olimpinėse žaidynėse mūsų buvo dar daugiau, o tai turi tikrai didelės įtakos, – šyptelėjo A.Palšytė. – Šiandien jėgų buvo galima išnaudoti minimaliau, bet viskas sėkmingai, pagal planą. Planavau iki penkių šuolių, taip ir įvyko, tad viskas yra gerai.“

Penktadienį nepasisekė kitoms trims Lietuvos atstovėms. Eva Misiūnaitė ketvirtame 400 m atrankos bėgime finišavo penkta (54.95 sek.), užėmė bendrą 26 vietą ir į pusfinalį nepateko.

Austra Skujytė rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą – 17.37 m (16.98-16.57-17.37) ir užėmė devintą vietą, tačiau tai negarantavo jai vietos finale, kur kovą dėl medalių tęsia aštuonios dalyvės.

Giedrė Kupstytė rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose liko dvidešimta – 16.00 m (x-15.34-16.00).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)