Po permainingo pirmojo kėlinio „Žalgiris“ atsiliko 17:19 – kauniečiams nesisekė sustabdyti toliašaudės varžovų artilerijos, pataikiusios 5 iš 9 tolimų metimų.

Antrajame kėlinyje važovų snaiperiai sumažino apsukas, o „Žalgirio“ gretose įsidrąsino du tritaškius „įsūdęs“ Brockas Motumas. Nors ketvirtis baigėsi Ekpe Udpoh dėjimu sulig pabaigą skelbiančia sirena, žalgiriečiai po 20 min. buvo priekyje – 31:30.

Trečiajame kėlinyje „Fenerbahče“ netikėtai rado slaptą ginklą. Juo tapo 26-erių metų 193 cm ūgio gynėjas Melihas Mahmutoglu, vidutiniškai šį sezoną Eurolygoje iki šiol rinkęs po 2,4 taško.

Turkas pataikė net 4 tritaškius – daugiausia jo pastangų dėka svečiai perėmė iniciatyvą ir po 30 min. jau turėjo 7 taškų persvarą (48:55).

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiriui“ nieko pakeisti nebepavyko. „Fenerbahče“ užtikrintai kontroliavo mačo eigą ir į savo sąskaitą įsirašė 16-ąją pergalę bei antrąją šiame sezone prieš „Žalgirį“.

Pirmose šių ekipų tarpusavio rungtynėse Turkijoje 82:68 taip pat stipresni buvo Ž. Obradovičiaus auklėtiniai.

Turkijos komanda šiame mače vertėsi be dviejų svarbių žaidėjų – gynėjo Kosto Slouko, ir aukštaūgio Jano Vesely.

„Fenerbahče“ šiame mače pataikė 12 iš 28 tritaškių („Žalgiris“ – 8 iš 20), pagal naudingumo koeficientą Turkijos klubas šeimininkus pranoko 100-69.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 15 (7 atk. kam.), Kevinas Pangosas 11, Brockas Motumas 10, Leo Westermannas 8, Augusto Lima 8, Lukas Lekavičius 7, Renaldas Seibutis 4, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas – po 2 taškus. Antanas Kavaliauskas taškų nepelnė ir per 13 min. atkovojo 3 kamuolius, 3 kartus suklydo bei surinko -3 naudingumo balus.

„Fenerbahče“: Ekpe Udoh 16 (7 atk. kam., 5 rez. perd., 27 naud. bal.), Bogdanas Bogdanovičius ir Melihas Mahmutoglu (4/4 trit.) po 14, Bobby Dixonas 12, Luigi Datome 6 taškai.

Žalgiriečių statistika (Euroleague.net)

Šis mačas buvo paskelbtas Eurolygos savaitės rungtynėmis. Kitos tokios Kaune vyks jau po savaitės – „Žalgiris“ kovo 9 d. gyvybiškai svarbiame mače namie priims Atėnų „Panathinaikos“.

Primename, kad Ž. Obradovičius puikiai pažįsta „Žalgirio“ strategą Š. Jasikevičių. Abu treneriai ketverius metus kartu dirbo Atėnų „Panathinaikos“. Tiesa, tuomet Šaras dar buvo Ž. Obradovičiaus auklėtinis ir sėmėsi iš Eurolygos legendos patirties.

Š. Jasikevičius su legendiniu strategu Graikijos sostinėje dirbo 2007-2010 ir 2011-2012 metais, 2009 metais „Panathinaikos“ triumfavo Eurolygoje.

Turnyro lentelė
(vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmesti taškai, praleisti taškai, taškų santykis)