„Su sportu „draugauju“ jau daugelį metų. Turbūt, jau seniai pastebėta, kad dažniausiai dalyvauju sportiniuose renginiuose, bendradarbiauju su sportinių drabužių bei papildų kompanijomis, o ne trankausi po vakaruškas, ieškodama, iš ko pasiskolinti dizainerio suknelę. Na, žinoma, savaitgaliais vedu laidą apie naktinį gyvenimą, tai tuomet treningai jau „ilsisi spintoje“, – DELFI sakė J. Leonavičiūtė.

Stulbinančia figūra pasigirti galinti moteris atskleidė, kad trenere dirbti galėjo jau prieš porą metų: „2015-ųjų vasarą įgijau trenerės licenciją, vėliau vedžiau kalanetikos treniruotes, bet pakirto apendicitas ir sportą teko pamiršti keliems mėnesiams. Po operacijos reikėjo po truputį grįžti į savo ritmą, o tuomet sekė kūno rengybos varžybos, pasiruošimas joms. Jose man visai neblogai sekėsi, nes man tai teikia džiaugsmą, laisvę, pasitikėjimą savimi ir begalę kitų teigiamų veiksnių.“

Artėjant šiltajam metų sezonui daugybė moterų ima laikytis įvairiausių dietų, badauti, tačiau J. Leonavičiūtės teigimu, tai – klaida. „Valgyti reikia nemažai, bet sveiko maisto ir, žinoma, reguliariai sportuoti. Be normalios, sveikos mitybos nieko nebus. Mityba yra 70 procentų sėkmės ir tai – sunkiausias darbas, bandant numesti svorio ar ryškinti raumenukus. Kalbant apie motyvaciją, reikia save nuteikti laikytis režimo ir jokiais būdais nebadauti.

Jolanta Leonavičiūtė

Pirmos kelios savaitės bus sunkios ir atrodys, kad niekas nesikeičia, bet vėliau jau matysis pirmieji teigiami rezultatai. Tada motyvacija, žinoma, didės. Moterims nėra nieko geriau, kaip matyti besikeičiantį kūną, kai džinsai ar suknelė lengviau užsisega. Esmė – psichologinis nusiteikimas, o lengva niekada nebus, būna tik sunkiau, nes rezultatas jau motyvuoja dar labiau tobulėti. Reikia motyvuoti protą, tada kūnas pats seks.“

Pasidomėjus ar J. Leonavičiūtė rekomenduotų išties populiarias daugelio tarpe „cheat days“, kuomet dažniausiai kartą į savaitę pasirenkama diena, kurios metu galima valgyti, ką tik nori, trenere dirbanti moteris teigė, kad pirmiausia reikia „įsivažiuoti“ į sveikos gyvensenos ritmą.

„Rekomenduočiau tik po gero mėnesio. „Cheat days“ tinka tik gerai įsivažiavus į visą treniruočių ir specialios mitybos ritmą. Aš tai galiu sau leisti, tad tą ir darau, bet pradedančioms sportuoti ar sportuojančiam tik kartais, nerekomenduočiau tokių dienų bent 6 savaites“, – sakė J. Leonavičiūtė.

Žinoma moteris atskleidė, kad pati turi silpnybę saldumynams: „Užeina man „apsiėdimo“ dienos, kai prisiperku krūvą saldumynų ir atsivalgau porą dienų tiek, kad jau bloga darosi nuo cukraus ir tuomet „ant širdies“ ramu kelioms savaitėms, bet tokių dalykų nerekomenduočiau daryti kitiems. Na, nebent gerai pažįstate savo organizmą, medžiagų apykaitą.“

Visgi, J. Leonavičiūtė teigė, kad sportas turi teikti džiaugsmą ir jei jau labai norisi suvalgyti kažką skanaus, tai – pirmyn. „Žinoma, tai darykite retkarčiais ir valgykite nedidelį kiekį, o tuomet griežta sportinė dieta būtina ilgą laiko tarpą. Tiesa, mityba derinama kiekvienam individualiai, nes tai, kas tinka vienam retkarčiais – gali labai kenkti kitam. Mityba yra pagrindinis ir psichologiškai sunkiausias faktorius, kuomet bandoma mesti svorį ar norima pakeisti kūno linijas, tad jai reikia skirti tikrai daug dėmesio.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (136)