aA
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius trečiadienį susitiko su paminklo konkurso tautos patriarchui daktarui Jonui Basanavičiui vienu iš pirmosios vietos laimėtojų skulptoriumi Gediminu Piekuru.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Susitikimo metu aptarti paminklo realizavimo reikalai. G. Piekuras mielai sutiko Vilniaus miesto savivaldybei ir vilniečiams padovanoti skulptūros projektą, pagal kurį savivaldybė nupirks paminklo liejimo darbus. Tad pats projektas mokesčių mokėtojams nekainuos – tik jo įgyvendinimas.

Skaičiuojama, kad paminklo nuliejimas kainuos apie 100 tūkst. eurų, o kartu su aikštės sutvarkymu viso projekto sąmata sieks apie 300 tūkst. eurų.

Gediminas Piekuras
Gediminas Piekuras
© Lietuvos bankas

Konkursą laimėjusios paminklo idėjos autoriai – Gediminas Antanas Sakalis, G. Piekuras ir Algirdas Rasimavičius – siekė išraiškingai įprasminti dr. J. Basanavičiaus asmenybę, charakterį, jo ryžtą, valią ir dvasingumą, anuometes politines peripetijas, todėl pasirinko klasikinį portretinį figūrinį sprendimą su stipriu vidiniu judesiu.

Planuojama, kad paminklas J. Basanavičiui ir jo vardo aikštė priešais Nacionalinę filharmoniją atsiras 2018-aisiais, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio metais, iki tautos patriarcho gimtadienio, kuris minimas lapkričio 23 dieną.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.