Greičiausias atrankoje buvo rusas Sergejus Ustiugovas (3 min. 11,72 sek.).

27-erių metų M. Vaičiulis rusui pralaimėjo 23,36 sek.

20-metis Stepanas Terentjevas (+28,98 sek.) užėmė 82-ą vietą, 21-erių metų Tautvydas Strolia (+31,48 sek.) 87-ą, o 21-erių metų Jaunius Drūsys (+34,65 sek.) 91-ą tarp 156-ių dalyvių.

Į atkrintamas varžybas pateko 30 slidininkų.

Moterų sprinto atrankos varžybose nugalėjo norvegė Maiken Caspersen Falla (3 min. 3,14 sek.).

17-metė Martyna Biliūnaitė (+49,01 sek.) užėmė 77-ą vietą tarp 107-ių sportininkių.

Kita Lietuvos atstovė Marija Kaznačenko nestartavo.

„Šįkart buvo vienas nesėkmingiausių M. Vaičiulio startų šį sezoną. Iškrito šviežio sniego, trasa minkšta, o jam tai labai neparanku. Bet oro kaltinti negalime. Prieš kitą sezoną reikės padirbėti su slydimo technika. Neužtenka gerą rezultatą rodyti tik kietose vėžėse. Būtina gerai startuoti bet kokiu oru. Kiti mūsų sportininkai dar labai jauni, jiems trūksta galingumo. Manyčiau, kad jie pasirodė savo galimybių ribose“, - sakė Lietuvos rinktinės trenerė Kazimiera Strolienė.

Čempionais tapo italas ir norvegė

Vyrų sprinto laisvu stiliumi varžybų finale ketvirtadienį triumfavo italas Federico Pellegrino. 26-erių metų italas finale 1,6 km trasą įveikė per 3 min. 13,76 sek. Jis pasaulio čempionu tapo pirmą kartą.

Antrą vietą užėmė rusas S. Ustiugovas (+0.15 sek.), trečią - norvegas Johannesas Klaebo (+0,44 sek.).

Moterų 1,4 km sprinto laisvu stiliumi varžybų finale triumfavo norvegė M. K. Falla (3 min. 2,34 sek. Norvegijos slidininkė planetos čempione tapo antrą sykį.

Sidabras atiteko amerikietei Jessicai Diggins (+1,66 sek.), bronza - kitai JAV atstovei Kikkan Randall (+3,76 sek.).

Slidinėjimo varžybos tęsis šeštadienį skiatlono rungtimi, o penktadienį čempionate varžybas pradės šuolininkės su slidėmis ir šiaurės dvikovės atstovai.