19-metis lietuvis distanciją įveikė per 27 min. 17,1 sek. Greitesnis buvo tik kroatas Krešimiras Crnkovičius (26 min. 21,5 sek.). Trečią vietą užėmė Achbadrakhas Batmunkhas iš Mongolijos, nugalėtojui nusileidęs 1 min. 5,5 sek.

„Šis čempionatas man jau antras. Prieš dvejus metus (pasaulio slidinėjimo čempionatai vyksta kas dveji metai, – red. past.) debiutavau pasaulio čempionate Falune, Švedijoje. Ten nepasisekė, buvau dar labai jaunas.

Varžybų metu puikiai jaučiausi, slidės slydo gerai. Trasa sunki, bet labai gerai paruošta. Labai džiaugiuosi užimta antra vieta. Lietuviams tai kol kas vienintelė proga užlipti ant prizininkų pakylos tokio lygio varžybose. Dar su treneriais nekalbėjau, bet norėčiau startuoti 30 kilometrų skiatlone (kai šliuožiama 15 km klasikiniu ir 15 km laisvu stiliumi, – red. pastab.) ir 15 kilometrų klasikiniu stiliumi varžybose“, – sakė D. Kliševičius.

Į pagrindines varžybas pateko tik dešimt geriausiai atrankoje pasirodžiusių sportininkų. Kvalifikacijoje startavę kiti lietuviai liko už pirmo dešimtuko ribos ir pagrindinėse rungtyse nestartuos.

18-metis Ąžuolas Bajoravičius (28 min. 3,8 sek.) užėmė 12-ą vietą, 30-metis Mantas Strolia (29.18,9) 22-ą, o 17-metis Deimantas Kliševičius (29.35,0) 24-ą.

Atrankoje startavo 63-ys slidininkai.

Anksčiau teisę startuoti pagrindinėse pasaulio čempionato rungtyse užsitikrino Modestas Vaičiulis, Tautvydas Strolia, Stepanas Terentjevas ir Lukas Jakeliūnas.

Moterų 5 km klasikiniu stiliumi atrankoje 23-ejų metų Lietuvos atstovė Marija Kaznačenko (17.55,9) buvo 17-a, o 17-metė Martyna Biliūnaitė (18.08,5) tarp 33-ijų dalyvių liko 21-a.

Pagrindinėse čempionato rungtyse nestartuos nė viena Lietuvos rinktinės sportininkė.

Moterų grupėje nugalėjo islandė Elsa-Gudrun Jonsdottir (15.23,9), antrą vietą užėmė bulgarė Nansi Okoro (+20,1), o trečią – australė Katerina Paul (+34,2).

Moterų kvalifikacinėse varžybose startavo 34-ios dalyvės.

Ketvirtadienį čempionate bus išdalinti pirmi medalių komplektai, nes vyks moterų ir vyrų sprinto varžybos.