Finalą Monrealyje, kuris už Atlanto jau pramintas „geriausiu šios amžius grupės varžybų istorijoje“, stebėjo daugiau nei 20 tūkst. žiūrovų. Susitikimo pradžioje jie turėjo peno džiūgauti – po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo 2:0. Visgi antrajame JAV jaunimas atstatė pusiausvyrą (2:2), o trečiajame abi komandos įmušė po dar du įvarčius. 4:4 – teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu įvarčių įmušta nebuvo, todėl pasaulio čempionus nulėmė baudinių seriją. Joje užfiksuotas tik vienas taiklus smūgis, kurį atliko amerikietis Troy‘us Terry, bulitų serijoje pasižymėjęs jau ne pirmą kartą šiame čempionate.

JAV švenčia, Kanada braukia nusivylimo ašaras.

Menka paguoda Kanadai tapo faktas, kad naudingiausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas 19-metis šeimininkų gynėjas Thomasas Chabotas.

Apskritai finalinėse rungtynėse Kanada į vartus smūgiavo 50 kartų, o JAV rinktinė – 36, tačiau amerikiečių vartininkas Tyleris Parsonsas šį kartą žaidė itin patikimai.

Bronzos medaliai atiteko Rusijos rinktinei, kuri sugebėjo atsitiesti po apmaudaus pralaimėjimo pusfinalyje amerikiečiams. Rusai po pratęsimo 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) įveikė Švedijos bendraamžius.

Antrame kėlinyje rusus į priekį išvedė Kirilas Kaprizovas, tačiau netrukus pusiausvyrą atstatė Jonathanas Dahlenas. Per pratęsimą pergalingą įvartį pelnė Denisas Gurianovas.

2018-ųjų pasaulio U-20 čempionatas vyks nugalėtojų teritorijoje – Bafalo mieste JAV.

Pasibaigus turnyrui buvo sudaryta geriausia čempionato komanda, į kurią pateko: vartininkas Ilja Samsonovas (Rusija), gynėjai Thomasas Chabotas (Kanada) ir Charlie McAvoy‘us (JAV) bei puolėjai Kirilas Kaprizovas (Rusija), Claytonas Kelleris (JAV) ir Alexanderis Nylanderis (Švedija).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)