5. Jonas Mačiulis (Madrido „Real“) – 2016 m. sausio 15 d.

Madride vykusiame mače 198 cm ūgio puolėjas aikštelėje praleido 25 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (2/5 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud. met), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, dukart pažeidė taisykles, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 11 naudingumo balą.

„Real“ rungtynes laimėjo 92:86, o J. Mačiuliui jos buvo rezultatyviausios TOP-16 etape. Apskritai praėjusiais metais lietuvis per rungtynes vidutiniškai rinkdavo tik po 4,7 taško.

4. Robertas Javtokas („Valencia“) – 2011 m. vasario 24 d.

Sužibėti Eurolygoje žaisdamas prieš „Žalgirį“ spėjo ir dabartinis jos narys Robis. 211 cm ūgio centras prieš beveik šešerius metus, vilkėdamas oranžinius ispanų klubo marškinėlius, Kauno sporto halėje per 29 žaidimo minutes pelnė 13 taškų (5/7 dvit., 3/6 baud. met.).

Be to, šiaulietis dar atkovojo 5, bet prarado 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir 2 blokus, porą kartų prasižengė, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų. Tąkart „Valencia“ iš Kauno išsivežė pergalę 80:74.

Aukštaūgio vidurkiai tame sezone siekė 8,2 taško, 5,3 atkovoto kamuolio ir 9,1 naudingumo balo.

Robertas Javtokas ("Valencia"), Dmitrijus Sokolovas ir Matjažas Smodišas (CSKA)

3. Ramūnas Šiškauskas (Trevizo „Benetton“) – 2006 m. sausio 19 d.

Nors Eurolygoje legendinis lietuvis yra surengęs ir įspūdingesnių šou, tačiau prieš „Žalgirį“ rezultatyviausią savo mačą jis sužaidė savo karjeros pradžioje, vilkėdamas „Benetton“ marškinėlius.

Tuomet Italijoje vykusiose rungtynėse lengvasis krašto puolėjas per 34 minutes surinko 21 tašką (7/9 dvit., 2/4 trit.,1/4 baud. met.), atkovojo 3, perėmė 4 ir prarado 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart prasižengė, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 22 naudingumo balus, o jo atstovaujama komanda šventė pergalę 82:76.

Antrajame savo karjeros Eurolygoje sezone R. Šiškauskas per 29 minutes pelnydavo po 12 taškų.

Ramūnas Šiškauskas veržiasi (Trevizo "Benetton")

2. Arvydas Macijauskas (Pirėjo „Olympiakos“) – 2007 m. lapkričio 29 d.

Trumpoje, bet itin įspūdingoje Eurolygos karjeroje Macas atliko ne vieną ir ne du fantastiškus šou, o nuo „kalašnikovu“ vadinto snaiperio rankelės kentėjo ir „Žalgiris“.

Labiausiai daugkartinius Lietuvos čempionus klaipėdietis nuskriaudė paskutiniame savo karjeros sezone. Nors jame lietuvį persekiojo traumos, tačiau Pirėjuje „Žalgiris“ prieš jį nerado jokių priešnuodžių.

193 cm ūgio gynėjas žaidė net 39 minutes, per kurias pelnė 32 taškus (5/8 dvit., 4/5 trit., 10/11 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, išprovokavo 6 žalgiriečių pražangas, bet padarė 5 klaidas ir porą sykių pats prasižengė bei iš viso surinko 30 naudingumo balų.

„Olympiakos“ namų sienas dėka fantastiško lietuvio žaidimo apgynė ne itin sunkiai – 90:74. Tais metais Macas sužaidė vos 12 rungtynių, o karjerą baigė su 14,8 taško vidurkiu.

1. Šarūnas Jasikevičius (Tel Avivo „Maccabi“) – 2004 m. balandžio 8 d.

Vien iš Šaro pasirodymų būtų galima sudaryti atskirtą TOP-5 rinkinį, bet pačias geriausias rungtynes prieš „Žalgirį“ dabartinis kauniečių treneris sužaidė tą nelemtą 2004-ųjų pavasario vakarą.

Eurolygos legenda tąkart „Nokia“ arenoje surengė fantastišką solo šou – per 30 minučių pelnė net 37 taškus (7/9 dvit., 4/10 trit., 11/12 baud. met.), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išnaudojo pražangų limitą, pats išprovokavo 8 žalgiriečių pražangas ir surinko 37 naudingumo balus.

37 taškai ir tiek pat naudingumo balų per įspūdingą Eurolygos karjerą buvo Šaro asmeniniai rekordai.

Iki skausmo lietuviams atmintyje įstrigusiame mače Tel Avive „Žalgiris“ aidint sirenai į savo krepšį praleido vėliau istoriniu tapusį Derricko Sharpo tritaškį ir po pratęsimo pralaimėjo 99:107 bei liko už finalo ketverto borto.

Tą sezoną Eurolygos čempionu tapęs ir finalo MVP prizą atsiėmęs Šaras per kiekvieną mačą vidutiniškai rinkdavo po 16 taškų ir 4,8 rezultatyvaus perdavimo.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)