aA
Žagarėje klebonu dirbantis Marius Dyglys jau kurį laiką garsėja, ne tik kaip pasišventęs dvasininkas. Klebonas M. Dyglys jau antrus metus tautiečius lydi piligriminėse kelionėse į Vatikaną, Izraelį ir kitas šalis, niekad nepamiršdamas ir vietinių ekskursantų.
Klebonas Marius Dyglys
© Asmeninio albumo nuotr.

M. Dyglys praėjusiais metais baigė Šiaulių turizmo informacijos centro organizuojamus gidų kursus, rašoma pranešime spaudai. Šiuo metu jis yra vienintelis gidu dirbantis kunigas visoje šalyje.

„Tai mano pomėgis, kurio net nepavadinčiau darbu. Tai būdas, kuriuo mezgami draugiški ryšiai“, – sako kunigas M. Dyglys.

Šį savo pomėgį jis atrado visai atsitiktinai. Kartą viešėdamas Kroatijoje jis liko nepatenkintas vietinio gido paslaugomis. Tai jam nesunkiai padėjo save įsivaizduoti analogiškame vaidmenyje. Netrukus paaiškėjo, kad jis nesuklydo – M. Dygliui, kaip gidui, per metus nė karto neprireikė reklamos paslaugų – žmones veržte veržiasi į jo keliones.

M. Dyglys neabejoja, kad norinčiųjų tapti gidais tarp dvasininkų atsiras ir daugiau. Nauji gidai turėtų nesunkiai įsilieti į turizmo rinką – pastaraisiais metu Šiauliuose turistų skaičius išaugo dukart.

Klebonas Marius Dyglys
Klebonas Marius Dyglys
© Asmeninio albumo nuotr.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.