Tarptautinėse varžybose užbaigti vasaros bėgimų sezoną susirinko arti tūkstančio dalyvių – jie varžėsi 20 km, 10 km ir 3,5 km bėgimo rungtyse.

Renginyje dalyviai save išmėginti galėjo 3,5 km ir 10 km šiaurietiškojo ėjimo rungtyse, o vaikų laukė 1 km distancija. Tradicinės bėgimo varžybos tuo pačiu buvo ir Lietuvos 10 km bėgimo čempionatas.

Varžybų dalyviai startavo Upės gatvėje, netoli Baltojo tilto ir bėgo vienu žaliausių sostinės rajonu – Žvėrynu. 20 km bėgikai turėjo įveikti du ratus, 10 km – vieną.

Pagrindinį, 20 km, varžybų nuotolį įveikti pasiryžo daugiau beveik 200 dalyvių. Pirmasis šioje rungtyje finišavo ir 10–ojo „Vilniaus 20 km bėgimo“ nugalėtoju tapo Valdas Dopolskas (1:02:34 val.).

Antrąją vietą užėmė Modestas Dirsė, atbėgęs per valandą 7 minutes 57 sekundes, trečia vieta atiteko pernai metų varžybų laimėtojui Justinui Beržanskiui (1:08:42 val.).

20 km rungtyje moterų kategorijoje pirmą vietą užėmė Loreta Petkevičienė, nuotolį įveikusi per valandą 20 minučių ir 20 sekundžių. Antroji finišavo Jolita Kurtinaitienė (1:22:55 val.), o trečiąją vietą 20 km rungtyje užėmė Gitana Akmanavičiūtė (1:24:42 val.) iš Kauno.

10 km rungtyje varžėsi arti 300 bėgikų. Lietuvos 10 km čempionu tapo Mindaugas Viršilas, nuotolį įveikęs per 31 minutę ir 11 sekundžių. 31 minutę ir 47 sekundes trasoje užtrukęs Tomas Venckūnas užėmė antrą vietą, o trečiasis, kaip ir prieš metus, finišavo Egidijus Adomkaitis (31:51 min.).

Lietuvos 10 km čempionės titulą pelnė Milda Vilčinskaitė (34:18 min.), vos sekunde aplenkusi seserį dvynę Moniką Vilčinskaitę (34:19 min.). Trečioji 10 km distanciją įveikė Kamilė Vaidžiulytė iš Šiaulių (35:31 min.).

Trumpesnėje 3,5 km distancijoje rungėsi virš 100 bėgikų. Pagrindinės rungties laimėtojo jaunesnis brolis Algis Dopolskas trasoje užtruko 12 minučių ir 5 sekundes ir pelnė pirmą vietą. Antras finišavo Silvijus Kačinskas (13:05 min.), trečiasis – Andrius Jagminas (13:12 min.).

3,5 km moterų įskaitoje greičiausia buvo Živilė Vaiciukevičiūtė (13:22 min.), antroji finišavo Agnė Krupinskaitė (13:48 min.), o trečioji distanciją įveikė Aina Jonaitė (14:45 min.).

Mažieji sportininkai rudeniniame bėgime išbandė 1 km rungtį, kurios laikas nėra fiksuojamas. Prie trumpiausios distancijos starto, kurioje daugumai dalyvių padėjo tėveliai, užsiregistravo daugiau nei 330 dalyvių.

Tradiciškai „Vilniaus 20 km bėgime“ Sveikatos apsaugos ministerija apdovanojo ir dvi sportiškiausias mokyklas, renginyje subūrusias gausiausias komandas: Vilniaus savivaldybės Grigiškių „Šviesos“ gimnaziją ir Vilniaus „Žemynos“ gimnaziją.

„Vilniaus 20 km bėgimas“ pradeda skaičiuoti antrąją dešimtį – ir toliau išlaikysime šio renginio tradiciją, skatindami aktyvų laisvalaikį, sudarydami galimybę šiame rudeniniame bėgime užbaigti vasaros bėgimų sezoną, siekti pergalių ir gerinti asmeninius rezultatus.

Varžybos pasižymi viena lygiausių ir greičiausių trasų Lietuvoje, suteikiančia galimybę pasigrožėti puikiais sostinės vaizdais. Kitais metais tikimės dar gausesnio būrio dalyvių ir įsimintinų pasiekimų“, – kalbėjo renginį organizuojančios asociacijos „Sporto renginiai“ direktorius Evaldas Martinka.

Dešimtą kartą organizuojamos gražiausios rudens bėgimo varžybos jau trečią kartą renginio dalyvius ir svečius kvietė palaikyti organų donorystės idėją, tokiu būdu prisidedant prie kasmet spalio mėnesį minimos Pasaulinės organų donorystės ir transplantacijos dienos.

Nacionalinio transplantacijos biuro Komunikacijos skyriaus vedėja Rasa Pekarskienė džiaugėsi, jog sportuojantys žmonės, besirūpinantieji savijauta ir sveikata, yra ir donorystės žinios ambasadoriai.: „Pirmaisiais metais Nacionalinis transplantacijos biuras buvo subūręs žmonių, gyvenančių po organų transplantacijos, komandą.

Pernai prie starto linijos rikiavosi studentai – būsimieji medikai, taip pat – kai kurie donorystės procese dalyvaujantys gydytojai, orlaivių pilotai. Trečiajame bėgime organų donorystės vėliavą nešė visi organų donorystės ir transplantacijos proceso dalyviai, be kurių šis procesas nevyktų sklandžiai ir operatyviai: gydytojai transplantologai, chirurgai, gydytojai imunologai, laboratorijų darbuotojai, orlaivių pilotai, policininkai, Nacionalinio transplantacijos biuro ir jų artimųjų komanda.“

Nacionalinio transplantacijos biuro komandą sudarė apie 100 bėgikų ir šiais metais pelnė sportiškiausio varžybų kolektyvo titulą.