Taip pat man kiekvieną darbo dieną yra mokami 10 svarų maistpinigiai, jie neapmokestinami. Dar man mokamas 50 svarų pamainos priedas per savaitę. Už viršvalandžius darbo dienomis mokamas 35 proc., o savaitgaliais – 45 proc. didesnis tarifas. Viršvalandžiai skaičiuojami 15 minučių tikslumu.

Viską sudėjus ir atskaičiavus mokesčius kas savaitę gaunu 550-650 svarų (639-755 eurai). Man mokama už visą darbe praleistą laiką, nesvarbu, važiuoju, stoviu laukdamas spūstyje ar ilsiuosi. Lietuvoje bent kiek panašų atlyginimą gauna nebent vairuotojai, kurie išvažiuoja į ilgą reisą ir namie nebūna 6-8 savaites. O aš namo grįžtu visada. Lietuvoje vietiniais maršrutais važinėjantys vairuotojai tikriausiai gauna apie 500 eurų. Man mokamas oficialus atlyginimas, o Lietuvoje greičiausiai pinigai būtų mokami vokelyje.

Norint įsidarbinti įmonėje, visada būna testai – tiek praktiniai, tiek teoriniai. Čia stengiamasi priimti į darbą tam pasirengusį vairuotoją. Bent savaitę naujokas praleidžia su įmonės instruktoriumi, kuris per tą laiką nusprendžia, esi tinkamas ar ne. Lietuvoje dažniausiai būna paduodami rakteliai – ir važiuok.

Aš neremontuoju sunkvežimio, aš dirbu tik vairuotojo darbą, na, dar įpilu degalų ir langų skysčio, o visa kita – serviso darbuotojų darbas. Nesvarbu, ar lemputę reikia pakeisti, ar valytuvus, viskuo pasirūpina jie. Lietuvoje greičiausiai lempučių man niekas nekeistų, o nusidėvėjusios padangos viršininkui vis tiek atrodytų vis dar labai geros.

Už saugų ir ekonomišką vairavimą įmonėje, kurioje dirbu, mokamos premijos. Jos išmokamos prieš kiekvienas Kalėdas ir priklausomai nuo per visus metus pasiektų rezultatų, gali būti iki 1200 svarų (apie 1394 eurai). Lietuvoje „ekonomiškumo premijas“ vairuotojai „išsičiulpia“ iš sunkvežimio degalų bako patys.

Kad ir koks būtų atlyginimas, bet kol įmonės privalumais laikys laiku mokamą atlyginimą ar draugišką kolektyvą, atleiskit, bet grįžti nenoriu. Laiku mokamas atlyginimas – savaime suprantamas dalykas, o ne privalumas.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Prašome Jūsų, lietuvių, gyvenančių svetur, pasidalyti – kokia alga ir darbo pozicija priviliotų jus vėl įsikurti tėvynėje? Kiek ir už kokį darbą gaunate svetur? Rašykite pilieciai@delfi.lt su prierašu „Emigrantas“ ir pasidalykite savo patirtimi, išreikškite nuomonę!