Grupės varžybose Lietuva iškovojo tris pergales ir patyrė du pralaimėjimus. Mūsiškiai įveikė Braziliją (82:76), Nigeriją (89:80) ir Argentiną (81:73), patyrė triuškinantį pralaimėjimą Ispanijai (59:109), nusileido Kroatijai (81:90) ir grupėje užėmė trečią vietą.

Australai šventė keturias pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą. Jie nugalėjo Prancūziją (87:66), Serbiją (95:80), Kiniją (93:68) ir Venesuelą (81:56), bet po atkaklios kovos pralaimėjo JAV (88:98) ir savo grupėje buvo antri.

Australija pusfinalyje kovos su Kroatijos ir Serbijos ketvirtfinalio poros laimėtoju.

Rungtynių eiga

Rungtynių pradžioje Matthew Dellavedova dviem tritaškiais iš eilės iš karto sudavė stiprų smūgį Lietuvos rinktinės pasitikėjimui savimi (0:6). Be to po dvi pražangas puolime gavo Jonas Mačiulis ir Mindaugas Kuzminskas. Australai vedami Patricko Millso visą laiką diktavo savo sąlygas (9:13, 17:23). Pirmo kėlinio paskutinę sekundę M. Dellavedova dar pataikė tritaškį – 17:26.

Antras ketvirtis lietuviams klostėsi tragiškai. Australija palaipsniui tik didino savo pranašumą, kiekvieną kartą gerindama skirtumo rekordus (19:34, 22:39, 24:46). Tik kėlinio pabaigoje Lietuva pirmą kartą sužaidė sėkmingą atkarpą (6:2) ir prieš didžiąją pertrauką nežymiai sumažino atsilikimą 30:48. Didelė netektis Lietuvos rinktinei buvo Pauliaus Jankūno trauma, kai susiėmęs už kairio šono puolėjas nebegalėjo tęsti rungtynių.

Trečio kėlinio pradžia suteikė kiek vilties, kai Lietuva du kartus sumažino skirtumą iki 14 taškų (38:52 ir 41:55) ir dar turėjo kamuolį savo rankose. Bet lūžio pasiekti nepavyko. Australai padidino apsukas ir netrukus pradėjo triuškinti lietuvius (43:68, 43:70).

Ketvirtas kėlinys buvo tik formalumas. Australų pranašumas buvo pasiekęs ir 30 taškų ribą (58:88). Galutinis rezultatas 64:90. Australija žengė į pusfinalį, o Lietuva važiuoja namo.

Rezultatas:

Lietuva – Australija – 64:90 (17:26, 13:22, 13:22, 21:20).

Lietuva: Mantas Kalnietis (5 rez. perdav., 6/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 0/2 baudos) ir Antanas Kavaliauskas (1 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 2/2 baudos) po 12, Renaldas Seibutis 8 (3 rez. perdav., 4/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas (6 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) ir Jonas Mačiulis (5 pražang., 0/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) po 6, Jonas Valančiūnas (8 atk. kam., 2/5 dvitaškiai), Paulius Jankūnas (1/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai) ir Adas Juškevičius (1/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) po 5, Vaidas Kariniauskas 4 (2/2 dvitaškiai, 0/2 baudos), Domantas Sabonis 1 (4 atk. kam., 0/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 1/4 baudos), Marius Grigonis 0 taškų (20:08 min., 0/1 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai). Robertas Javtokas nežaidė.

Australija: Patty Millsas 24 (3/4 dvitaškiai, 5/11 tritaškiai, 3/4 baudos), Aronas Baynesas 16 (5 atk. kam., 7/9 dvitaškiai, 2/3 baudos), Matthew Dellavedova 15 (3 rez. perdav., 1/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 1/1 baudos), Joe Inglesas 10 (5 rez. perdav., 4/4 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Ryanas Broekhoffas 7, Andrew Bogutas (7 atk. kam., 6 rez. perdav.) ir Davidas Andersenas (6 atk. kam.) po 6, Brockas Motumas 4, Camianas Martinas 2, Kevinas Lischas (15:24) ir Chrisas Gouldingas (03:38) po 0 taškų. Cameronas Bairstow nežaidė.