Vienintelio įvarčio autoriumi 109 minutę tapo Ederis, pasižymėjęs galingu tolimu smūgiu.

Beje, jis aikštėje pasirodė tik po keitimo, 79 min. pakeitęs pirmenybių atradimą 18-metį saugą Renato Sanchesą. Taigi šis Fernando Santoso sprendimas pasiteisino su kaupu.

Portugalai Europos čempionais tapo pirmą kartą istorijoje.

Nors didžiąją rungtynių dalį iniciatyva priklausė prancūzams, kurie ir ilgiau kontroliavo kamuolį (53 prieš 47 proc.), ir atliko daugiau smūgių į vartus (17 prieš 9), ir kėlė daugiau kampinių (9 prieš 5), tačiau visus jų bandymus neutralizavo nepriekaištingai žaidęs portugalų vartininkas Rui Patricio.

Finalo rungtynėms teisėjavo 41-erių metų anglas Markas Clattenburgas.

Rezultatyviausiu Euro 2016 žaidėju tapo prancūzas Antoine'as Griezmannas. Jo sąskaitoje – 6 įvarčiai. Po 3-is pelnė jo tautiečiai Olivier Giroud ir Dimitri Payet bei portugalų žvaigždė C. Ronaldo.

Starto sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio, Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro, William Carvalho, Adrien Silva, Joao Mario, Renato Sanches, Nani, Cristiano Ronaldo.

Prancūzija: Hugo Lloris, Bacary Sagna, Laurent Koscielny, Samuel Umtiti, Patrice Evra, Paul Pogba, Blaise Matuidi, Moussa Sissoko, Dimitri Payet, Olivier Giroud, Antoine Griezmann.

Prancūzija Europos čempionate triumfavo 1984 ir 2000 m., o Portugalija titulų iki šiol nebuvo iškovojusi. Geriausias jos ligšiolinis pasiekimas – 2004 m. finalas namuose, kuriame 0:1 nusileista Graikijai.

Portugalai, kurie su 3 taškais F grupėje liko tik treti, aštuntfinalyje po pratęsimo 1:0 (0:0; 0:0) palaužė Kroatiją, ketvirtfinalyje po 11 metrų baudinių serijos 6:4 (1:1; 5:3) eliminavo Lenkiją, o pusfinalyje 2:0 (0:0) patiesė Velsą.

Prancūzai, kurie su 7 taškais tapo A grupės nugalėtojais, aštuntfinalyje 2:1 (0:1) įveikė Airiją, ketvirtfinalyje net 5:2 (4:0) sutriuškino Islandiją, o pusfinalyje 2:0 (1:0) nugalėjo pasaulio čempionę Vokietiją.