Išjudina ir uogavimas

Vaiko taisyklingą laikyseną saugoti padeda tinkama fizinė veikla. Pasak Antakalnio poliklinikos vaikų baseino kineziterapeutės Onos Dakševičienės, gerą fizinę būklę palaikyti leidžia įvairūs žaidimai su kamuoliu lauke, badmintonas, bėgiojimas, važinėjimas dviračiu ir kt.

„Net pasivaikščiojimas ar uogavimas, jei trunka bent 30 min., yra gera fizinio aktyvumo forma. O norint labiau sustiprinti raumenis bei ugdyti ištvermę reikėtų bent valandą trunkančių didesnio intensyvumo užsiėmimų du tris kartus per savaitę“, – pastebėjo specialistė.

Ypač naudingos – maudynės

Retam vaikui nepatinka maudytis, tai – didelis malonumas. Plaukimas, judėjimas ir žaidimai vandenyje ypač teigiamai veikia visą organizmą: stiprina atramos ir judėjimo organus, gerina kraujotaką, nervų ir raumenų sistemos darbą, treniruoja kvėpavimą, grūdina. Judant vandenyje dirba visos raumenų grupės, tvirtėja sausgyslės, raiščiai.

Specialistė pabrėžė, kad vanduo pagerina ir emocinę būklę, padeda įveikti stresą, depresiją, kuri šiandien yra labai aktuali problema. Taip pat – tai proga atitrūkti nuo spoksojimo į kompiuterio ekraną ar televizorių.

Geriau plaukioti nuo kūdikystės

Kineziterapeutės pastebėjimu, geriausia pradėti lankyti baseiną nuo 2–3 mėn. amžiaus.

„Iki 4 mėn. kūdikiai amžiaus turi įgimtą plaukimo refleksą, kuris vėliau išnyksta. Tokie vaikai auga sveiki ir stiprūs, geriau valgo ir miega, užsigrūdina, išmoksta bendrauti su bendraamžiais“, – aiškino O.Dakševičienė.

Tačiau kūdikiams reikalinga atitinkama aplinkos ir vandens temperatūra, jų jautrus žarnynas, todėl plaukti geriau pradėti baseine. Atvirame vandens telkinyje rekomenduojama leisti maudytis vienerių metų amžiaus sulaukusiems mažyliams.

Aišku, ir jaunesnę atžalą tėvai gali trumpai išmaudyti ežere ar upėje – panardinti į šiltą vandenį ir kiek pateliūškuoti. Labai svarbu, kad kūdikis negurkštelėtų vandens.

Atlieka specialius pratimus

Jei vaiko laikysena yra netaisyklinga, reikia atlikti tikslingai visus raumenis stiprinančius užsiėmimus. Čia gali pagelbėti gydomoji gimnastika salėje, mankšta bei plaukiojimas baseine. Užsiėmimus, trunkančius 30–45 min., reikia lankyti reguliariai 2–3 kartus per savaitę.

„Didesnio vyresnių nei 6 metų amžiaus vaikų srauto sulaukiame po kasmetinio profilaktinio moksleivių sveikatos patikrinimo. Juos čia atveda įvairios diagnozės: plokščiapadystė, stuburo iškrypimai (skoliozė). Būtent skoliozės atvejų pasitaiko dažniausiai“, – kalbėjo kineziterapeutė.