Pirmasis smūgis link vartų buvo atliktas jau 2-ą mačo minutę, kuomet po komandos draugo perdavimo kamuolį blauzda smūgiavo Ivanas Rakitičius. Vis tik šis epizodas jokio didesnio pavojaus turkams nesukėlė.

Nors abiejų komandų žaidėjai žaidė gana energingai, aikštėje dominavo gynyba – atakuojantiems futbolininkams būdavo sunku net priartėti prie varžovų baudos aikštelės.

Pirmo pavojingesnio smūgio žiūrovams teko laukti 27 minutes – atšokusį kamuolį iš už baudos aikštelės vienu lietimu galingai į vartus siuntė Darijo Srna. Tačiau jį lengvai į savo glėbį sugriebė Turkijos rinktinės vartų sargas.

Ir iškart sekė turkų atsakas. Ozanas Tufanas greitoje atakoje smūgiavo galva, bet saviškius išgelbėjo vartininkas Danijelis Subasičius. Nors kamuolys ir pabuvojo ant vartų linijos, naujoji technologija patvirtino – įvarčio nebuvo.

Kova aikštėje dėl kiekvieno centimetro pareikalavo ir kraujo – 32-ą minutę galva buvo prakirsta kroatui Vedranui Čorlukui. Gydytojams sutvarsčius galvą, gynėjas vėl sugrįžo ant vejos. Žiūrovai jį pasitiko ovacijomis.

Fantastika! Toli nuo vartų atšokusį kamuolį iš itin toli vienu lietimu į vartus pasiuntė Madrido „Real“ atstovas Lukas Modričius – 0:1.

GOAL! What a volley from Luka Modric 🔥🔥 #CRO #EURO2016 pic.twitter.com/XHQpE36gxQ
— Footy Planet (@Footy__Planet) June 12, 2016

Iki teisėjo švilpuko Turkijos futbolininkai nespėjo išlyginti rezultato. Po pirmo kėlinio jie nuo kroatų atsiliko 0:1.

Po pertraukos turkai žengė kaip reikiant atsipūtę, nes iškart užgulė Kroatijos rinktinės vartus. 48-ą minutę vienu lietimu gražų smūgį atliko ką tik aikštėje pasirodęs Volkanas Šenas, bet jam nepavyko pramušti varžovų gynybos sienos.

Po kelių minučių žiūrovai vos neišvydo antrojo įvarčio: D. Srna atliko baudos smūgį, po kurio vartininkas Volkanas Babacanas tik liko stovėti nė nespėjęs sureaguoti. Visgi turkus išgelbėjo skersinis.

Tas pats D. Srna po poros akimirkų sulaukė dar vienos tobulos progos, bet jos neišnaudojo – po chaoso baudos aikštelėje nepataikė į vartus, nors jam niekas ir netrukdė.

69-ą minutę Turkijos rinktinės treneris Fatihas Terimas jau buvo atlikęs visus tris keitimus, o paskutinis ant vejos žengė 18-metis šalies futbolo talentas Emre Moras.

Skersinis dar kartą išgelbėjo turkus – šį kartą kamuolį galva smūgiavo Ivan Perišičius. Dar po kelių minučių vėl po smūgio galva saviškius gelbėjo V. Babacanas.

Ivanas Rakitičius atliko idealų perdavimą I. Perišičiui, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau kamuolį pasiuntė tiesiai vartininkui į veidą.

Per teisėjo pridėtas 4 minutes turkams nepavyko pasekti rusų pėdomis ir išplėšti bent tašką. Kroatijos futbolininkai Senojo žemyno pirmenybėse šventė pirmąją pergalę – 1:0.

Rezultatas:

Turkija 0 – 1 Kroatija
41' [0 – 1] Luka Modričius

Turkijos rinktinės starto sudėtis: Volkanas Babacanas, Hakanas Kadiras Balta, Gokhanas Gonulas, Caneras Erkinas, Mehmetas Topalas, Ozanas Tufanas, Selčukas Inanas, Ogužanas Ozyakupas (46' Volkanas Šenas), Cenkas Tosunas (69' Emre Moras), Arda Turanas (65' Burakas Yilmazas) ir Hakanas Calhanoglu.

Kroatijos rinktinės starto sudėtis: Danijelis Subasičius, Darijo Srna, Domagojus Vida, Ivanas Striničius, Vedranas Čorluka, Ivanas Perišičius (86' Andrejus Kramaričius), Ivanas Rakitičius (89' Gordonas Schildenfeldas), Marcelo Brozovičius, Milanas Badeljis, Luka Modričius ir Mario Mandžukičius (90+3' Marko Pjaca).

Šioje grupėje dar varžysis trečio čempionės titulo iš eilės siekianti Ispanija (FIFA-6) ir Čekija (FIFA-30).

Į Europos čempionato aštuntfinalį pateks po dvi geriausias šešių grupių komandas ir keturios absoliučiai geriausios trečiąsias vietas užėmusios rinktinės. Euro 2016 vyks iki liepos 10 dienos.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (122)