Jais tapo Suomijos ledo ritulininkai, kurie vietinių sirgalių liūdesiui 3:1 (0:1, 3:0, 0:0) pranoko Rusijos komandą.

Nors rusus į priekį, sužaidus vos 2:52 min., išvedė Sergejus Širokovas, jiems itin nesėkmingai susiklostė antrasis kėlinys, kurio metu Suomijos ekipa pelnė net tris įvarčius.

Du kartus, ir abu kai suomiai turėjo kiekybinę persvarą, pasižymėjo Sebastianas Aho (25:34 ir 38:15 min.), sykį – Jussi Jokinenas (35:50 min.).

Suomiai, kurie šiame čempionate dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio ir savo kraityje turi jau net 9 pergales, kovoje dėl titulo susigrums su čempionės titulą ginančia Kanada, kuri po itin atkaklios ir permainingos kovos 4:3 (2:0, 1:3, 1:0) palaužė JAV rinktinę.

Kanadiečiai jau po pirmo kėlinio, kuriame įvarčius pelnė Brendanas Gallagheris (8:59 min.) ir Bradas Marchandas (18:02 min.), įtikinamai buvo priekyje.

Tačiau tuomet JAV ledo ritulininkai atsakė trimis tiksliais smūgiais: po kartą pasižymėjo Austonas Matthewsas (21:14 min.), Davidas Warsofsky (23:57 min.) ir Tyleris Motte'as (28:25 min).

Vis tik dar antrame kėlinyje po Dericko Brassardo (35:30 min.) įvarčio Kanados komandai pavyko išlyginti rezultatą, o lemiamu tapo čempionų nario Ryano Elliso smūgis 41:34 min.

Finalas sekmadienį bus žaidžiamas nuo 20.45 val., o rungtynės dėl bronzos medalių prasidės 16.15 val.

Į žemesnį divizioną po šių pirmenybių iškris Kazachstano ir Vengrijos rinktinės, o jų vietas kitąmet užims Slovėnijos ir Italijos ledo ritulininkai.

2017-ųjų pasaulio čempionatas vyks Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1550)