Lietuvos plaukikas 200 m krūtine nuotolyje sugaišo 2 minutes 17,53 sekundės ir su turku Alpkanu Orneku pasidalijo 34-ą vietą tarp 45-ių startavusių.

Iki pusfinalio barjero A. Šidlauskui trūko 3,34 sekundės.

Greičiausiai šios rungties atrankoje plaukė čempiono titulą ginantis vokietis Marco Kochas (2:11,29), suomis Mattis Mattsonas (2:11,78) ir britas Rossas Murdochas (2:11,87).

U. Mažutaitytė užėmė 27-ą vietą

Londone vykstančių Europos plaukimo pirmenybių atrankos varžybose tik 27-ta moterų 200 m nugara rungties atrankoje liko ir į pusfinalį nepateko Ugnė Mažutaitytė.

Lietuvė trečiadienį nuotolį įveikė per 1 minutę 2,66 sekundės ir užėmė trečią vietą trečiame atrankos plaukime. Šis rezultatas vos 0,04 sekundės prastesnis už pačiai U. Mažutaitytei priklausantį Lietuvos rekordą.

Iki išsvajoto šešioliktuko Lietuvos plaukikei pritrūko 0,99 sekundės.

100 m nugara atrankoje greičiausiai plaukė praėjusiose pirmenybėse aukso medalį pasidalijusios danė Mie Oestergaard Nielsen (59,26 sek.) ir vengrė Katinka Hosszu (59,38 sek.) bei britė Kathleen Dawson (1:00,60).

G. Stankevičius neįveikė atrankos barjero

Londone vykstančiose 2016 metų Europos plaukimo pirmenybėse trečiadienį rytinėse varžybose atrankos barjeras nepakluso ir Gyčiui Stankevičiui.

Lietuvis 50 m nugara atrankoje nuplaukė per 26,44 sekundės ir ketvirtajame plaukime liko aštuntas, o bendroje įskaitoje užėmė 28-ą vietą tarp 45-ių atletų. G. Stankevičių nuo pusfinalio šešioliktuko skyrė 0,63 sekundės.

Greičiausiai 50 m nugara tarp vyrų atrankos varžybose įveikė bei lyderiais pusfinalyje bus rusas Grigorijus Tarasevičius (24,85 sek.), prancūzas Camille'is Lacourtas (24,93 sek.) bei lenkas Tomaszas Polewka (25,00 sek.).

Trečiadienį vakarinėse varžybose moterų 100 m krūtine nuotolio finale kovos pajėgiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilu