Žinoma, šiais interneto laikais surinkti žaidėjų pavardes, jų statistiką nesudėtinga, tačiau pamatyti rumunus gyvai sunkiau.

Pamatysime juos šiandien Zagrebo „Doma Sportova“ arenoje ant ledo, o kai kurias išvadas galima daryti ir po vakar dienos rungtynių.

Vakar Rumunija 1:6 nusileido ne visais pajėgumais užkurtai Ukrainos ledo ritulio mašinai. O ir patys rumunai gerai supranta, kad po metų pertraukos sugrįžus į IB divizioną, jau pirmoje kovoje draskytis su Ukraina, kai laukia antra kova su pusės komandos neturinčia Lietuva.

Rumunija stipri keliais aspektais. Didžioji dauguma žaidėjų yra susižaidę – 12 iš 22 ledo ritulininkų atstovauja SC „Scikszereda“ komandai. Ji žaidžia Vengrijos MOL lygoje ir joje tarp 9 ekipų liko septinta bei į atkrintamąsias nepateko.

Dar keturi žaidėjai yra iš Brašovo ASC „Corona“ komandos, kuri taip žaidžia MOL lygoje ir šiame sezone buvo paskutinė šioje lygoje.

Tiesa, šiame čempionate Rumunija neturi keletos žinomų žaidėjų, kurie ilgus metus buvo šalies ledo ritulio simboliai. Gynėjas Jevgenijus Pisarenka 2014-ųjų metų čempionate Vilniuje buvo rezultatyviausias Rumunijos komandos žaidėjas, rinktinė neturi poros puolėjų, kurie Vilniuje mušė įvarčius – Atillos Imecso, Matyaso Biro.

Rumunijos komanda visada pasižymi greičiu ir geru čiuožimu. Kibūs, greiti varžovai visuose čempionatuose būdavo rimta kliūtis Lietuvos rinktinei, kuri net ir su Dainiumi Zubrumi priešakyje Vilniuje įveikė varžovus 5:2, lemiamą persvarą įgijusi paskutiniame kėlinyje.

Tarpusavio rezultatai pasaulio čempionatuose permainingi. Vilniuje pasiekta pergalė, 2013-aisiais Donecke (Ukraina) 2:1, 2012-aisiais Lenkijoje 6:5 laimėjo rumunai. Dar anksčiau, 2007-ųjų čempionate Slovėnijoje 5:2 laimėjo lietuviai, 2005-aisiais Olandijoje Lietuva šventė pergalę 5:0.

Tad pirmadienį laukia dar viena įdomi ir sunkiai prognozuojama kova.

Balandžio 18 d. tvarkaraštis:

14.00 val. Lietuva – Rumunija
17:30 val. Didžioji Britanija – Estija
21:00 val. Ukraina – Kroatija

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Lietuva 1 1 0 0 0 7:2 3
2. Ukraina 1 1 0 0 0 6:1 3
3. Didžioji Britanija 1 1 0 0 0 4:1 3
4. Kroatija 1 0 0 0 1 1:4 0
5. Rumunija 1 0 0 0 1 1:6 0
6. Estija 1 0 0 0 1 2:7 0