Ilgiausios distancijos bėgikai turėjo įveikti jau šeštus metus nesikeičiančią trasą, kuri dviračių taku driekėsi nuo Senvagės palei Nevėžį iki Savitiškio g. tilto ir atgal.

Pirmasis finišavo Mindaugas Viršilas iš Raseinių (bėgimo klubas „Pilėnai“), 9,4 km distanciją įveikęs per 30:14 min. Stajeris nesureikšmino rezultato, teigė, kad galėtų bėgti ir geričiau.

„Nepasakyčiau, kad mano rezultatas šiame bėgime būtų labai geras. Pagrindinis mano startas – Kauno maratonas birželio mėnesį. Jam šiuo metu ir ruošiuosi. Panevėžyje trasa nesudėtinga, nebuvo didelių pakilimų, nedaug posūkių. Oras net kiek vėsokas, vienu metu teko bėgti prieš vėją“, - po finišo teigė M. Viršilas. Šiemet stajeris pirmą kartą lipo ant aukščiausio apdovanojimų laiptelio.

„Pirmą kartą bėgau Senvagės bėgime ir pavyko nugalėti, džiaugiuosi šiuo startu. Tai apskritai mano pirmoji pergalė šiemet. Pirmus du kilometrus bėgome kartu su Tadu Pavoliu, norėjau patikrinti jo tempą, vietomis jis man užstojo vėją. Vėliau išsiveržiau į priekį, nenorėjau situacijos aiškintis paskutiniame kilometre“, - kalbėjo M. Viršilas.

Antras finišavo T. Pavolis iš Kėdainių (30:42 min., „Lukas“), trečias liko vilnietis Remigijus Šnioka (30:49 min., „F.O.C.U.S. Running“).

Renginyje viešėjo ir bėgikus palaikė vienas šio bėgimo pradininkų, sporto medicinos specialistas Algimantas Kairys bei kiti senjorai, kurie beveik prieš pusę amžiaus pirmieji bėgo iš Berčiūnų į Panevėžį ir taip kūrė šio renginio tradicijas. Ne vienas jų teigė, kad po poros metų būtų gražu jubiliejinio 50-ojo bėgimo metu sugrįžti prie senosios trasos Berčiūnai – Panevėžys.

Apgynė nugalėtojos titulą

Absoliučioje moterų įskaitoje pirma finišavo Loreta Bliujienė (36:36 min.) iš Vilniaus, ji apgynė pernai iškovotą nugalėtojos vardą. Antra liko Nadežda Roždestvenskaja iš Vilniaus – 37:45 min. („F.O.C.U.S. Running“), trečia – taip pat viešnia iš sostinės Giedrė Rutkauskaitė (39:59 min.).

„Puikus tinkamas bėgimui oras. Visada jaučiu konkurenciją, ypač iš Nadeždos, ji stipri, atsakingai ruošiasi startams, tad bet kada gali mane aplenkti, ji stipri bėgikė. Prieš savaitę abi dalyvavome pusmaratonyje Lenkijoje, tai turėjo įtakos šeštadienio bėgimui Panevėžyje. Manau, tiek man, tiek jai nebuvo lengva bėgti“, - svarstė L. Bliujienė. Beje, pernai tą pačią trasą ji įveikė per 37:14 min.

„Smagu pakartoti pergalę ir dar šią distanciją įveikti geresniu rezultatu. Pernai, pamenu, švietė saulė, organizmas nebuvo pratęs prie šilumos, paskutiniais kilometrais buvo sunkoka. Šiemet bėgimui oras daug palankesnis. Dabar mano artimiausias startas – po poros savaičių Varšuvos maratonas. Panevėžyje šios varžybos – kaip gera tempinė treniruotė“, - po pergalės kalbėjo praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės nugalėtoja Loreta Bliujienė.

Apdovanoti greičiausi panevėžiečiai

Panevėžiečių gretose pirmas finišavo Dainius Gorskis („Lukas“, 32:55 min.), jis bendroje įskaitoje užėmė 10-tą vietą. Stajeriui antrus metus iš eilės atiteko greičiausio panevėžiečio titulas.

„Jaunimas dar nepaveja. Kai baigė sportuoti Pavelas Fedorenka ir Arūnas Balčiūnas, panevėžiečių gretose tapau lyderiu. Buvo puikus oras bėgti, trasa nesudėtinga, gal pačiam po ligos kiek sunkiau įgyti sportinę formą. Kalbant apie tempą, šiemet tai mano geriausias startas. Tikėjausi kovos dėl greičiausiojo panevėžiečio titulo, bėgau gana rimtai, bet kol kas šiemet dar nebuvo rimtų konkurentų“, - po finišo kalbėjo D. Gorskis. Antras panevėžiečių bėgikų gretose liko Irmantas Grubinskas („Atletai.lt“, 34:09 min.), trečias – Edvinas Demenkovas („Atletai.lt“, 34:45 min.).

Greičiausios panevėžietės titulą šiemet iškovojo Renata Butkytė („Sporto pasaulis“, 43:16 min.), antra liko Patricija Mingėlaitė (44:04 min.), trečia – Diana Kareivienė (46:11 min.).

3000 m distancijoje nugalėjo Simonas Steponavičius (8:46 min., Šiaulių rajonas, „Lukas“), antras liko Gytis Krivickas iš Anykščių (8:49 min.), trečią vietą iškovojo Nerijus Vilutis iš Ukmergės (9:01 min.).

Merginų gretose pirmą vietą užtikrintai laimėjo R. Sargūno Sporto gimnazijos auklėtinė Gabija Galvydytė (10:58 min.), antra liko Ramunė Pociuvienė iš Pakruojo („Vėjas“) – 11:21 min., trečia – pakruojietė Vilma Marcinkevičiūtė (11:22 min.).

1000 m bėgime nugalėjo Erikas Martinaitis (Šiauliai-Panevėžys, Šiaulių sporto gimnazija) – 2:44 min., antras liko Lukas Propovičius (Panevėžio triatlono klubas) – 2:46min., trečias – Darius Kriukovskis (PKKSC) 2:48 min.

Mergaičių gretose nugalėjo Eimantė Ramoškaitė („Greitas spurtas“, 3:11 min.), antra – Miglė Mincytė (PKKSC) 3:14 min., trečią vietą užėmė Vesta Ručenko (Panevėžio SG, 3:18 min.).

Šis bėgimas kartu buvo ir Lietuvos bėgimo taurės IV etapas, į šios įskaitos taškų suvestinę skaičiuojami pagrindinės distancijos rezultatai.

Artimiausias penktasis Lietuvos bėgimo taurės etapas vyks gegužės 21 dieną Marijampolėje – unikalios, vienintelės Lietuvoje „Sūduvos taurės“ 1 valandos bėgimo varžybos.