Pirmadienį Lietuva 5:2 (2:0, 2:1, 1:1) nugalėjo Didžiosios Britanijos bendraamžius.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Dominikas Bogdziulis (00:16), Markas Kaleinikovas (11:48), Paulius Macijauskas (26:00), Laisvydas Kudrevičius (35:21) ir Lukas Žukauskas (58:16).

Britų gretose įvarčiais pasižymėjo Edwardas Knaggsas (34:39) ir Bradley Betteridge'as (57:21).

Net neprasidėjus rungtynėms aikštelėje jau užvirė grumtynės - D. Bogdziulis aikštės viduryje patikrino varžovo kietumą. Lietuvos rinktinei rungtynių pradžia buvo fantastiška - praėjus vos šešiolikai sekundžių po Deniso Kuzminovo rezultatyvaus perdavimo ritulį į vartus įgrūdo D. Bogdziulis (00:16) ir išvedė lietuvius į priekį - 1:0.

Vėliau komandos turėjo po vieną kiekybinę persvarą, tačiau jų nepavyko išnaudoti nei lietuviams, nei britams.

Kėlinio viduryje dar vieną puikią ataką surengė Lietuvos rinktinė. M. Kaleinikovas (11:48) pirmas varžovų zonoje suskubo prie ritulio, o varžovai netrukus traukė dar vieną ritulį iš savo vartų (2:0).

Antrą kėlinį lietuviai pradėjo aktyviai, o P. Macijauskas (26:20) nuo vartininko toli atšokusį ritulį stipriu smūgiu pasiuntė į vartus ir padidino pranašumą iki trijų - 3:0.

Kėliniui įpusėjus, Didžiosios Britanijos ledo ritulininkai skyrė gerokai daugiau darbo lietuvių vartininkui Elvinui Karlai, tačiau jis ilgą laiką buvo „nepramušamas“.

32-ą rungtynių minutę Denisas Kuzminovas, o 33-ią - Patrikas Misiukas užsidirbo po dvi baudos minutes, o trise 30 sekundžių likę lietuviai kantriai gynėsi ir nepraleido įvarčio. Deja, sugrįžus D. Kuzminovui, E. Knaggsas (34:39) galiausiai išnaudojo kiekybinę persvarą ir įmušė pirmą britų įvartį (1:3).

Atsako ilgai laukti nereikėjo - vienas jauniausių rinktinės narių Egidijus Binkulis puikiaia prasiveržė ir atliko smūgį, o prie atšokusio ritulio pirmas suskubęs L. Kudrevičius (35:22) įmušė ketvirtą Lietuvos rinktinės įvartį.

Antro kėlinio pabaigoje E. Binkulis buvo nubaustas dviem baudos minutėmis, tačiau lietuviai sėkmingai apsigynė ir kėlinį baigė rezultatui esant 4:1.

Trečio kėlinio pradžioje britai, už laiko tempimą, buvo nubausti dviems baudos minutėmis, tačiau lietuviams persvaros padidinti nepavyko.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti keturias minutes, britai vartininką pakeitė šeštu aikštės žaidėju, tačiau per 30 sekundžių pavojingų progų neturėjo. Netrukus D. Motiejūnas mėgindamas perimti ritulį ir įmušti jį į tuščius, persistengė ir sėdo ant nubaustųjų žaidėjų suolelio. Tuo pasinaudojo šeši prieš keturis rungtyniavę britai ir po B. Betteridge'o (57:21) smūgio įmušė antrą savo įvartį.

Britai ir toliau aikštėje žaidė šešiese, tačiau lietuviams galiausiai pavyko su rituliu pereiti į varžovų zoną, o L. Žukauskas (58:16) pasiuntė jį į tuščius vartus (5:2).

Geriausiu Lietuvos rinktinės mačo žaidėju buvo pripažintas vartininkas E. Karla, kuris atrėmė 37 iš 39 varžovų smūgių.

Didžiosios Britanijos vartų sargas Ethanas Jamesas atrėmė 17 iš 22 lietuvių metimų.

Nuo 2010 metų Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinktinės U-18 čempionatuose buvo susitikusios keturis kartus: 2010-ais metais Lietuvos rinktinė paskutinėse čempionato rungtynėse varžovams pralaimėjo rezultatu 2:3 (1:1, 1:2, 0:0), 2012-ais metais pirmose čempionato rungtynėse britus sutriuškino 7:3 (2:2, 2:0, 3:1), 2013-ais metais trečiose turnyro rungtynėse lietuviai varžovų pranašumą pripažino rezultatu 2:3 (1:1, 1:1, 0:1), o 2014-ais metais Lietuvos rinktinė paskutinėse čempionato rungtynėse dramatiškai išplėšė pratęsimą ir baudinių seriją, po kurios varžovus įveikė rezultatu 5:4 (2:0, 2:3, 0:1, 0:0, 1:0).

Praėjusiais metais Lietuvos rinktinė žaidė I diviziono B grupėje, tačiau iškovojusi vieną pergalę užėmė paskutinę vietą ir iškrito į žemesnį divizioną, tuo tarpu britai pernai II diviziono A grupėje iškovojo trečią vietą.

Kitose šios grupės pirmo turo rungtynėse Lenkijos ekipa 7:2 (1:1, 3:0, 3:1) nugalėjo Kroatijos komandą.

Antras rungtynes lietuviai antradienį žais su turnyro šeimininke Rumunijos rinktine, kuri pirmo rato mače sutriuškino Olandijos ledo ritulininkus 8:1 (1:0, 4:0, 3:1).

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):