Atranką laimėjo rusas Andrejus Grečinas (49,69 sek.), antras buvo švedas Isakas Eliassonas (49,76 sek.). Šios rungties pasaulio rekordas yra 46,91 sek., o Europos - 47,12 sek. Iš viso atrankoje dalyvavo 162 sportininkai.

Finalai prasidės 17.30 val. Lietuvos laiku.

Vyrų 100 metrų plaukimo atrankos grupės rezultatai:

1-2. Mindaugas Sadauskas (Lietuva) - 49,82 sek.

9-10. Alex di Giorgio (Italija) - 50,33

Ketvirtadienį moterų 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale nepralenkiama buvo 19-metė Rūta Meilutytė (30,13 sek.). Ji beveik sekunde buvo greitesnė už švedę Sophie Hansson (30,98 sek.) ir rusę Nataliją Ivanejevą (31,24 sek.). Atrankos varžybose R. Meilutytės laikas taip pat buvo geriausias – 30,50 sek., o jos geriausias asmeninis rezultatas ir pasaulio rekordas yra 29,48 sek.

27-erių metų Giedrius Titenis ketvirtadienį dalyvavo vyrų 100 metrų plaukimo krūtine finale ir liko penktas (1:01,38 min.), nors įpusėjus distancijai dar buvo antras (0:27,80 min.). Atrankos varžybose G. Titenis plaukė dar greičiau (1:00,44 sek.) ir į finalą pateko su geriausiu rezultatu. Tokio laiko lietuviui būtų užtekę tam, kad jis iškovotų sidabrą.

Išvakarėse, trečiadienį, G. Titenis vyrų 200 metrų plaukimo krūtine finale finišavo per 2:13,33 min., pasiekė geriausią asmeninį sezono rezultatą ir užėmė trečią vietą.

Šių varžybų prizų fondą sudaro 80 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojui atiteks po 600 eurų, antros vietos laimėtojas gaus 300 eurų, o trečios – 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai pagal reitingo taškų lentelę gaus 10 tūkst. eurų.