Nors jau įžengęs į aštuntą dešimtį, E. Digetas dirba asmeniniu treneriu „DW Fitness“ centre, kur tarp jo dabartinių klientų yra sunkiasvoris kovotojas, regbio žaidėjas iš Pietų Afrikos, britų gimnastai ir kultūrizmo sportininkai – be daugybės kitų, rašo independent.co.uk.

E. Digetas daugiau nei pusę savo gyvenimo praleido mokydamas kultūrizmo ir daugiau nei pusę amžiaus jis mokosi kovos menų.

Kaskadininku jis tapo per atsitiktinumą, filmuodamasis „Levi’s“ džinsų reklamoje. Kai žirgas, kuriuo jis jojo, suklupo, vyras buvo išmestas į orą, bet sugebėjo nusileisti ant kojų ir staigiu judesiu vėl įšokti į balną. Pasklidus kalboms apie jo jėgą ir vikrumą, jį pradėjo kviesti atlikti ne tokius spontaniškus, o surežisuotus triukus.

2010 metais vienuoliai kariai iš Kinijos Šaolino vienuolyno suteikė jam meistro titulą, o po dvejų metų Pasaulio kovos menų asociacija jį oficialiai pripažino kung fu meistru.

Tad kaip jam pavyksta pasiekti protu nesuvokiamo lygio valią ir discipliną?

Nebeieškokite pasiteisinimų tam, kad nesportuojate

„Niekada nebuvau namisėda“, – sako E. Digetas.

Visą savo gyvenimą jis visada rasdavo laiko sportuoti, nepaisant karjeros prekybos srityje.

„Visus šiuos metus rasdavau laiko pasirūpinti savimi – neieškojau pasiteisinimų, nesakiau, kad neturiu laiko. Man labai patinka sportuoti, nors būdavo dienų, ir dabar būna, kai ilsiuosi.“

Darykite tai, kas labiausiai patinka, ir nekreipkite dėmesio į kritiką

E. Digetas sako, kad visada praktikavo tris disciplinas: žvejybą, kad pabūtų vienas ir atsipalaiduotų, svorių kilnojimą, kad atsikratytų agresijos, ir kovos menus, kad susikoncentruotų.

„Jei įmanoma, darykite tai, kas jums teikia didžiausią malonumą, kad ir kas tai bebūtų. Jei jums taip pasisekė, kad turite žmoną arba partnerę, dalinkitės su ja savo džiaugsmu. Taip jūs jausitės gyvi, nekantriai lauksite, kada vėl galėsite panirti į mėgstamą veiklą.“

„Ir neklausykite tų, kurie šaiposi iš jūsų dėl to, kad darote tai, kas jums įdomu – juk tai jūsų gyvenimas, o ne jų.“

Nepamirškite gyvenimo įvairovės

71 metų vyriškis sako, kad šiais laikais mes esame per daug išlepę, nes veiklos pasirinkimas yra daug daug didesnis, palyginus su tuo, koks buvo prieš 15-20 metų.

Jis pataria nebijoti išbandyti naujų dalykų.

„Juk nepabandę niekada nesužinosite, ar jums patinka, ar nepatinka. Panašiai kaip su maistu: neparagavus neįmanoma suprasti, ar mėgsti kokį nors patiekalą, ar nemėgsti.“

„Daugybė žmonių neįsivaizduoja, kuo užsiimti, kad būtų sveiki, tad patariu išbandyti paprastus dalykus, pavyzdžiui, plaukiojimą, vaikščiojimą.“

„Vienas iš mano mokytojų iš Kinijos pasakė: „Svarbiausia ne kelionės pabaiga, svarbiausia yra ją pradėti.“

Valgykite paprastai

Nėra jokio reikalo preciziškai skaičiuoti kalorijų ar maistinių medžiagų, sako E. Digetas ir aiškina, kad jis pats stebi tai, ką valgo tik tuomet, kai dalyvauja varžybose.

„Sporto specialistai vis pataria, kiek miligramų kokių medžiagų reikia suvalgyti. O aš patariu valgyti kuo paprastesnius patiekalus, nebent ruošiatės varžyboms.“

„Mano nerašyta taisyklė: kai treniruojatės, valgykite apie 70 proc. baltymų ir 30 proc. angliavandenių. Jūsų organizmui reikia statybinių medžiagų. O dieną prieš treniruotę valgykite atvirkščiai, nes jums reikės energijos, kad galėtumėte treniruotis.“

„Taip pat nepamirškite, kad tokie sportininkai, kaip buvęs vidutinių distancijų bėgikas Rogeris Bannisteris niekada nesilaikė baltymų dietos, bet vis tiek tapo pasaulio čempionu.“

Tad ką gi E. Digetas valgo?

„Namie paprastai valgau žuvį arba vištieną, retkarčiais kepsnį su salotomis ir bulvių koše, arba su griežčiais ir morkomis, arba su ryžiais.“

Bet jis priduria, kad su savo kovos menų mokiniais jam patinka lankytis vietiniame kinų restorane, ir sako: „Kartais valgau ir žuvį su traškučiais – kai labai užsimanau.“

„Paprastam žmogui, kuris vaikšto į sporto salę – ar tai būtų vyras, ar moteris – svarbiausia yra saikas. Bet jei kažko labai užsigeidžiate, galite suvalgyti arba išgerti. Svarbiausia, kad nesveikas maistas netaptų įpročiu.“

„Nedideli nusižengimai juk ir padaro gyvenimą įdomesnį.“

Ignoruokite trumpalaikes madas

Per pastaruosius 12 metų itin išaugo kūno rengybos treniruočių (vadinamojo fitnio) populiarumas, sako E. Digetas.

„Būtent dėl šio bumo rinkoje atsirado tiek įvairių produktų ir papildų, bet juk visas maistines medžiagas galima gauti iš normalaus maisto. Žmonės dabar labiau informuoti, kaip svarbu sportuoti, bet aš dabar matau, kad mūsų daromi pratimai yra visiškai tokie patys, kokius mes darėme dar septintajame dešimtmetyje – jie tik kitaip įpakuoti ir apklijuoti madingomis etiketėmis.“

Nesibaiminkite sveiko gyvenimo būdo

„Kodėl žmonėms taip sunku pradėti sveikiau gyventi? Atsakymas: jie jaučiasi pasimetę“, – sako E. Digetas.

Jis priduria, kad mus iš visų pusių atakuoja prieštaringa informacija apie tai, ką reikia valgyti ir kaip reikia treniruotis.

„Mano nuomone, reikėtų informaciją kuo labiau supaprastinti, kad paprasti žmonės, ne profesionalai nebijotų užduoti klausimų apie sveikatą, ypač sporto salės aplinkoje.“

„Vyriausybės vienos po kitos leidžia milijonus reklamai, kurioje propaguojamas sportas ir judėjimas, bet nereikėtų pamiršti, kad visiems žmonėms būdinga nežinomybės baimė.“

Atminkite, kad visi mes esame skirtingi

„Kiekvienas žmogus turi pasirinkti sau tinkamą ir prieinamą gyvenimo būdą, kuris turi būti paprastas, nekomplikuotas, nes jei jis bus pernelyg sudėtingas arba reikalaus per daug laiko, mes būsime linkę atsikalbinėti ir ieškoti pasiteisinimų, kodėl negalime ar neturime laiko taip gyventi“, – sako E. Digetas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)