„Aš kausiuosi už Britaniją. Jeigu galėsime suderinti gerą sutartį, aš ją priimsiu, bet nesutiksiu su tokia sutartimi, kuri nepatenkins mūsų poreikių“, – sakė D. Cameronas žurnalistams atvykęs į susitikimą Briuselyje.

D. Camerono pateikti keturi kertiniai reikalavimai – galimybė apriboti socialines lengvatas atvykėliams, siekiant pažaboti imigraciją; saugikliai, užtikrinantys, kad Jungtinė Karalystė nebus spaudžiama įsivesti euro; konkurencingumą didinančios priemonės ir galimybė neprisidėti prie glaudesnės ES integracijos – atskleidė aštrius nesutarimus, kuria kryptimi turėtų judėti Europos Sąjunga.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pareiškė, kad Europos Sąjungos susitarimas su Didžiąja Britanija yra „įmanomas“, tačiau atmetė bet kokias sąlygas, kurios stabdytų Bendriją, kylant susirūpinimui dėl saugiklių euro zonai nepriklausančioms valstybėms.

„Susitarimas yra įmanomas, jeigu bus įgyvendintos tam tikros sąlygos, – sakė F. Hollande'as, atvykęs į viršūnių susitikimą Briuselyje. – Tačiau nė viena šalis negali turėti veto teisės, mes negalime stabdyti Europos pažangos“.

A. Merkel, neabejotinai viena įtakingiausių Bendrijoje, anksčiau pasiūlė palaikymą Britanijos premjerui – su sąlyga, kad bet kokie pokyčiai nesukels grėsmės fundamentalioms ES vertybėms, kaip, pavyzdžiui, laisvas žmonių judėjimas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)