Snieglentininkas – keturioliktas

Snieglenčių kroso trasoje startavo 17 sportininkų, kurie atrankos etape trasa leidosi po vieną. Aras Aralauskas, pirmasis Lietuvos snieglenčių sporto atstovas, dalyvaujantis olimpinėse žaidynėse, aplenkė vieną varžovą ir pateko į antrą etapą, kuriame sportininkai rinko taškus varžydamiesi keturiose grupėse po keturis. Po keturių nusileidimų lenktyniaujant su skirtingais konkurentais A.Arlauskas surinko 8 taškus, į pusfinalį nepateko ir, aplenkęs tris varžovus, galutinėje įskaitoje liko keturioliktas.

„Įspūdžiai iš varžybų geri, rezultatas toks, kokio tikėjausi. Antras kvalifikacijos važiavimas buvo blogas, tad kiek nerimavau, kad į nepateksiu į šešioliktuką, tačiau viskas susiklostė sėkmingai. Iš visų varžybų, kuriose teko dalyvauti man šios labiausiai patiko, nes turėjome daug važiavimų,“ – įspūdžiais dalinosi A. Arlauskas pakeliui į ledo ritulio varžybas, kuriose palaikė D. Mukovozą.

Snieglenčių kroso varžybas laimėjo amerikietis Jake Vedderis, sidabras atiteko austrui Alexui Dicksonui, o bronza – vokiečiui Sebastianui Pietrzykovskiui.

Biatlonininkė palypėjo aukštyn

10 km persekiojimo lenktynėse varžėsi 50 biatlonininkų. Lietuvai atstovaujančio L. Banio šūviai keturiose ugnies linijose 7 kartus buvo netaiklūs. Distanciją sportininkas įveikė per 33 min. 43,2 sek., nuo lyderio atsiliko 5 min. 32,5 sek. ir galutinėje įskaitoje užėmė 30 vietą.

Šioje rungtyje auksą iškovojo Norvegijos sportininkas Guttormas Sivertas Bakkenas, sidabras ir auksas atiteko Rusijos atstovams – Jegorui Tutminui ir Karimui Chalili.

Merginos persekiojimo lenktynėse šliuožė 7,5 km. Į startą stojo 49 sportininkės, tarp kurių buvo dvi Lietuvos atstovės – V. Kutkauskaitė ir N. Derendiajeva. V. Kutkauskaitė šaudykloje suklydo vieną kartą, distanciją įveikė per 31 min. 27,7 sek. (+6 min. 14,8 sek.) ir užėmė 38 vietą. N. Derendiajeva netaikli buvo visose keturiose ugnies linijose, jai teko sukti 15 baudos ratų. Jaunoji olimpietė aplenkė dvi varžoves ir bendroje įskaitoje liko 47-ta.

Auksą iškovojo Kristyna Dmytrenko (Ukraina), sidabrą – Krakstad Marthe Johansen (Norvegija), o bronza atiteko prancūzei Lou Laurent Jeanmonnot.

D. Mukovozas pateko į finalą

Ledo ritulio iššūkių turnyre toliau kovą tęsė 16 sportininkų. Vikrumo ir stipriausio smūgio rungtyse D. Mukovozas buvo dvyliktas, tikslaus perdavimo – trečias, ritulio valdymo – vienuoliktas. Iš viso šešiose rungtyse ledo ritulininkas surinko 10 taškų, bendroje įskaitoje užėmė 8-ąją vietą, sėkmingai įveikė kvalifikaciją ir pateko tarp aštuonių didžiojo finalo dalyvių. Kova dėl medalių vyks vasario 18 d. Finale ledo ritulininkai kovos iš naujo, pirmojo etapo taškai nebus skaičiuojami.

***

Antrą kartą vyksiančiose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse, kuriose varžosei daugiau nei tūkstantis sportininkų iš 71 šalies, Lietuvai atstovauja 10 jaunųjų olimpiečių: biatlonininkai Nadežda Derendiajeva, Vitalija Kutkauskaitė, Linas Banys, slidininkas Rokas Vaitkus, kalnų slidininkai Andrejus Drukarovas ir Eglė Augustaitytė, ledo ritulininkas Dinas Mukovozas (individuali iššūkių turnyro rungtis), snieglentininkas Aras Arlauskas bei ledo šokėjų pora – Guostė Damulevičiūtė ir Deividas Kizala.

Jaunimo žiemos olimpinės žaidynės vyks antrą kartą. Pirmąjį kartą jos buvo surengtos 2012 m. Insbruke. Žaidynes organizuoja Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ir Lilehamerio jaunimo olimpinių žaidynių organizacinis komitetas (LYOGOC), kurį valdo Norvegijos kultūros ministerija, Norvegijos olimpinis ir parolimpinis komitetai bei Lilehamerio savivaldybė.

LTOK organizuoja ir finansuoja sportininkų dalyvavimą Lilehamerio jaunimo olimpinėse žaidynėse, bei prisideda prie sportininkų pasirengimo.