Antradienį B grupės antrojo turo rungtynėse Roko Garasto auklėtiniai 1:4 (0:2) pralaimėjo lyderiams bendraamžiams iš Rusijos (6 tšk.) ir su 1 tašku lieka trečioje pozicijoje.

Garbės įvartį lietuviams pelnė Domantas Vitkus (57 min.).

Nugalėtojų gretose įvarčiais pasižymėjo Osmanas Isajevas (18 min.), Viačeslavas Gruliovas (36 min.), Artiomas Gorbulinas (42 min.) ir Dmitrijus Merenčiukovas (80+2 min.).

Trečiadienį paskutines grupės turnyro rungtynes jaunieji Lietuvos futbolininkai žais su antrą nesėkmę antradienį patyrusia Armėnija, kuri 0:1 (0:0) nusileido į antrą vietą pakilusiai Izraelio (4 tšk.) komandai.

Lietuva U-18: Ovidijus Šiaulys, Simonas Raila, Deividas Skaržauskas, Kipras Kažukolovas, Tadas Paulikas, Arnas Borodinas, Domantas Putrius (68 min. Germanas Daškevičius), Domantas Vitkus (68 min. Edgaras Utkus), Paulius Golubickas, Matas Radžiukynas (73 min. Mantas Rusys), Matas Gudaitis (73 min. Žygimantas Urbietis).

Rungtynių eiga

Per pirmas 15 minučių vyravo spartus atakuojantis žaidimas, teikęs optimizmo. Aktyviai puolime darbavosi krašto saugai, o 11 minutę pavojingą reidą surengė Simonas Raila. 15 min. Matas Radžiukynas atliko smūgį į rusų vartus.

Varžovai pelnyti pirmą įvartį sugebėjo po standartinės padėties 17 minutę. Antroje kėlinio pusėje žaidimo tempas sulėtėjo ir Rusijos rinktinė surengė tris grėsmingas atakas prie Ovidijaus Šiaulio vartų. 35 minutę rusams pavyko pralaužti mūsiškių gynybą ir įtvirtinti savo persvarą 0:2

Antro kėlinio 2 minutę rusai surengė apgultį ir įgijo trijų įvarčių pranašumą. Visgi lietuviai nenuleido galvos sukūrė kelias gerus momentus puolime. Aikštės centre pavojingą reidą surengė Paulius Golubickas, o Domanto Vitkaus smūgį 56 min. blokavo rusų gynėjai.

Lietuvių įvartį 57 min. pelnė D. Vitkus, pademonstravęs įspūdingą reidą per pusė aikštės ir slalomą tarp rusų gynėjų. Mūsiškių žaidimas aikštės centre tapo dinamiškesnis, tačiau nepavyko sukurti akcentuotų smūgių. Rusams pelnyti ketvirtą įvartį pavyko per pridėtą teisėjo laiką, gana šiurkščiai sužaidus prieš vartininką O. Šiaulį.

Po rungtynių treneris Rokas Garastas įvertino teigiamus ir neigiamus šių rungtynių epizodus.

„Palankiai vertinu vaikinų nusiteikimą ir energiją, tačiau netenkino kamuolio valdymo greitis ir koncentracija gynyboje. Prie pralaimėjimo daug prisidėjo anksti praleistas pirmas įvartis, o koncentracijos trūkumas nulėmė likusius. Tokių klaidų, kaip šiandien, gynyboje negalima daryti prieš pajėgius varžovus, jų meistriškumas leido viską išnaudoti.

Aukštas tempas yra mūsų žaidimo dalis, o su Izraeliu sužaidę armėnai bus tokie pat pavargę, kaip ir mes. Nuovargis didesnės įtakos rezultatui, manau, neturės.“

Mūsiškiai neturės daug laiko ilsėtis, kadangi kitos rungtynės vyks trečiadienį, 11 val. su Armėnija. Po jų paaiškės tiksli lietuvių pozicija A grupėje.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):