„Žalgirio“ pergalių serija tęsėsi dar nuo praėjusio sezono – pernai kauniečiai kartą laimėjo reguliariame sezone ir keturis sykius finale. Šiemet žalgiriečiai taip pat du kartus šventė pergalę.

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo galingai – Gediminas Orelikas per pirmą ketvirtį pelnė devynis taškus bei padėjo šeimininkams susikrauti septynių taškų persvarą (21:14).

Antrame ketvirtyje „Žalgiris“ buvo beveik pavijęs „Lietuvos rytą“ (25:21), tačiau pastaroji ekipa netrukus surengė 10:2 spurtą bei pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą (35:23).

Trečiame kėlinyje „Lietuvos rytas“ pradėjo dominuoti – po dviejų Ado Juškevičiaus tritaškių iš eilės ir Adamo Lapetos dvitaškio šeimininkų persvara išaugo iki 16 taškų (50:34).

Kėlinio pabaigoje Kendrickas Brownas įsmeigė tritaškį ir „Žalgiris“ įkrito į dar didesnę duobę (60:43). Visgi į aikštelę žengęs Mantas Kalnietis šiek tiek atgaivino svečius ir žalgiriečiai prieš lemiamą ketvirtį sumažino deficitą iki 11 taškų (49:60).

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ sugebėjo atrasti savyje jėgų paskutiniam šturmui ir įpusėjus kėliniui skirtumas ištirpo iki septynių taškų (55:62). Likus žaisti 29 sekundes Paulius Jankūnas dar labiau priartino „Žalgirį“ prie varžovų (67:72).

Vis dėlto tai buvo viskas, ką žalgiriečiams pavyko padaryti – vilniečiai užtikrintai sužaidė mačo pabaigą ir iškovojo pergalę (78:72).

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 14, Mindaugas Lukauskis 13, Kendrickas Brownas ir Adas Juškevičius po 12, Deividas Gailius 10 (1/4 dvit., 0/1 trit., 8/15 baud.), Antanas Kavaliauskas 9.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 22 (9 atk. kam.), Olivier Hanlanas 13, Ianas Vougioukas 11, Edgaras Ulanovas 9, Mantas Kalnietis 8.