Lenktynininkas Renaldas Šeinauskas pripažįsta, kad žiema iš kiekvieno vairuotojo reikalauja papildomo dėmesio ir dar geresnio situacijos vertinimo.

„Jeigu vasarą, esant sausai kelio dangai gali važiuoti šiek tiek ramiau, tai žiemą viską – kelią, automobilį, kitų eismo dalyvių elgesį turi vertinti itin atidžiai“, – sako neseniai savo naują ralio bolidą „Subaru Impreza WRX“ pristatęs sportininkas. Jo teigimu, svarbu nepamiršti reaguoti į aplinką.

„Jei pačiam sėkmingai pavyko automobilį suvaldyti ekstremalioje situacijoje, tai dar nereiškia, kad jau gali būti ramus. Juk kitam, greta važiavusiam vairuotojui, kažkas galėjo nepavykti ir avarija gali būti neišvengiama. Taigi saugus gali jaustis tik tuomet, kai ir kiti vairuotojai aplink tave yra saugūs“, – tikina sportininkas.

Su skaitytojais jis pasidalino ir asmenine istorija nutikusia prieš kelis metus.

„Atsimenu, kad teko važiuoti itin sudėtingomis sąlygomis – pustymas, blogas matomumas, slidus kelias Talino link. Susidarė ganėtinai ilga automobilių eilė, kuri slinko nedideliu greičiu.

Vienas iš priekyje važiavusių automobilio vairuotojų nusprendė atlikti rizikingą lenkimo manevrą. Deja, sėkmingai jo pabaigti nepavyko. Visai eilei automobilių teko ekstremaliai stabdyti“, – poros metų senumo įvykius prisimena lenktynininkas.

Jis teigė supratęs, kad tuomet vien tik stabdymo nepakaks, todėl, įvertinęs eismo sąlygas, nusprendė automobilį švelniai sukti į kelkraštyje esantį sniegą.

[TABLE_1]

„Šis manevras išsaugojo sveiką tiek mane, tiek ir mano automobilį, nes už manęs važiavęs vairuotojas taip greitai į pasikeitusią situaciją nesureagavo ir būtų atsidūręs mano bagažinėje“, – dabar jau šypsodamasis incidentą prisimena R. Šeinauskas.

Todėl dabar lenktynininkas nutarė pasidalinti savo taisyklėmis, kurių laikosi išriedėdamas į žiemos kelius.

  • 1. Pasiruošk važiavimui – nevažiuok su sniego nameliu, nes pirmiausia pats negali matyti to, kas dedasi aplink, antra – nuo tavo automobilio lekiantis sniegas nepagerina matomumo kitiems kolegoms vairuotojams.
  • 2. Beje, ar pasitikrinai langų apiplovimo skysčių kiekį? Prie priekinio stiklo prišalęs purvas iš po priešais važiuojančio automobilio ratų nepagerina matomumo bei nepadidina tavo saugumo.
  • 3. Gazuok švelniai. Žiemą itin tinka patarlė „skubėk lėtai“. Staigus akceleravimas greičio nepridės. Tiesiog ratai ilgiau suksis vienoje vietoje.
  • 4. Stabdyk švelniai. Išvengsi nereikalingo automobilio slydimo.
  • 5. Suk vairą švelniai. Kiekvienas staigus manevras vairu slidžiame kelyje gali išprovokuoti automobilio slydimą. Ar tau to reikia?
  • 6. Lenk atsakingai. Ar tikrai tas lenkimas dabar reikalingas? Atmink, kad žiemą lenkimo manevras turi būti labiau paruoštas – jis užtrunka ilgiau, jam prireiks ir ilgesnės laisvos kelio atkarpos. Taigi, ar spėsi saugiai grįžti į savo eismo juostą?
  • 7. Matyk daugiau ir padėk telefoną į šalį. Dabar labai reikalingas tavo dėmesingumas. Gal kitas vairuotojas staiga nepastebėjo, kad kelio danga tapo slidi ir pradėjo slysti tavęs link. O gal tu ir esi tas kitas vairuotojas? Ir... išjunk feisbuką!!!
  • 8. Palik vietos. Ar tau tikrai reikia iš taip arti apžiūrėti priekyje stovinčio automobilio salono įrangą? Kelias slidus – sustoti vietos reikia daugiau, pajudėti (ypač įkalnėse) taip pat nėra lengva. Intymumą palik pavasariui.
  • 9. Nepalik tuščio bako. Tuščiu skrandžiu vaikščioti žiemą nepatartina, tai ir keturračiui draugui leisk jaustis sotesniam – nesusidarys kondensatas, kuris kuro bake gali užšalti, o susirinkusios šiukšlės ant kuro bako dugno neužterš siurblio ir purkštukų.
    Sutaupysi pinigų remontui, kuriuos galėsi išleisti tobulindamas vairavimo įgūdžius uždaroje trasoje.
  • 10. Paruošk automobilį nakčiai. Išjunk elektroninius prietaisus – klimato kontrolę, garso įrangą, šviesas. Ryte, kai reiks užvesti automobilį, jie nevogs elektros iš akumuliatoriaus. Nenori, kad automobilio stiklai apšaltų iš vidaus – išvėdink automobilį.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)