„Tai neeilinis atvejis tiek Alytuje, tiek visoje Lietuvoje. Plyšus gimdai, pavojus grėsė ir moters, ir vaisiaus gyvybėms. Skubiai atlikus Cezario pjūvį, abi buvo išgelbėtos“, - pasakojo ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

„Šis atvejis galėjo baigtis visai ne šventiškai, bet, laimei, mama ir jos kūdikis sveiki“, - sakė A. Vasiliauskas.

Jis šį sėkmingai pasibaigusį gimdymą prilygino kalėdiniam stebuklui, džiuginančiam ne tik sveiką mažylį pagimdžiusią moterį, jos šeimą, bet ir medikų bendruomenę.

„Viską lėmė greita gydytojų reakcija, bendras komandinis darbas, jo organizavimas. Džiaugiamės, kad šeima Kalėdas sutiks laimingi. Tai malonu ir mums, medikams“, - kalbėjo A. Vasiliauskas, tikinęs, kad visi norėtų, kad komplikuotų atvejų būtų kuo mažiau.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės gydytojas, Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Eugenijus Tiškus tikino, kad šis laimingai pasibaigęs įvykis – kasdienio darbo dalis, tik moters būklė buvo labai neeilinė.

„Gimdyvė atvyko skųsdamasi pilvo skausmais, vaiko būklė blogėjo. Budinti gydytoja Jūratė Burinskienė, apžiūrėjusi moterį, gretai reagavo. Nieko nelaukiant, moteris buvo nuvežta į operacinę, jai atliktas Cezario pjūvis“, - pasakojo E. Tiškus.

Anot jo, nebuvo galima laukti nė minutės. Gimdos plyšimas – labai reta komplikacija. Remiantis statistika, toks atvejis nutinka vienai iš penkiolikos tūkstančių moterų visame pasaulyje. Lietuvoje komplikacija, kada plyšta gimda, pasitaiko du kartus per metus.

E. Tiškaus teigimu, pagrindiniai veiksniai, galintys paskatinti gimdos plyšimą, tai – anksčiau daryti Cezario pjūviai ar kitos gimdos operacijos. Todėl medikai Cezario pjūvį atlieka tik pagal medicinines indikacijas, kada jo tikrai reikia. Kitu atveju moterys gimdo natūraliu būdu.

Labai svarbu, kad ir gimdyvė, vos pajutusi skausmus, nieko nelaukdama kreiptųsi į gydytojus, nes įvykus tokioms komplikacijoms, laikas labai svarbus.

Ketvirtadienį 10 val. į ligoninę atvežta gimdyvė vis dar čia. Moters būklei pavojus nebegresia,. Gimusi mergaitė taip pat sveika. Abejomis rūpinasi medikai.

„Medikai išgelbsti tūkstančius gyvybių, tačiau neretai apie tai nutylima. O užtenka atsitikti vienai nenumatytai komplikacijai, ir jau esame kritikuojami. Norime, kad nelaimingų atvejų būtų kuo mažiau. Dedame visas pastangas, kad viskas baigtųsi gerai. Ir džiaugiamės kartu su pacientais, kai pavyksta pasiekti norimą rezultatą“, - sakė A. Vasiliauskas.

Gelbstint motinos ir kūdikio gyvybes ketvirtadienį dirbo gydytojai Jūratė Burinskienė, Birutė Maciulevičienė, Živilė Deimantavičienė, Eugenijus Tiškus, Sigita Trubnikovienė.