Šeštadienį biatlonininkai varžėsi sprinto lenktynėse, kuriose už kiekvieną netaiklų šūvį teko įveikti papildomą 150 metrų baudos ratą.

Vyrų sprinto varžybos jau po kelių akimirkų tapo neprognozuojamos dėl smarkiai padidėjusio vėjo. Daugybė lyderių šaudė pro šalį, o tuo pasinaudojo du kartus šaudykloje suklydęs T. Kaukėnas, kuris užėmė 37-ą vietą.

Ši vieta garantavo teisę startuoti sekmadienio persekiojimo lenktynėse bei atnešė pirmuosius 4 įskaitinius taškus.

Lietuvis trasą įveikė per 26 minutes 32,9 sekundes ir nuo nugalėtojo atsiliko 2 minutes 30,9 sekundes.

„Po 20 kilometrų asmeninių lenktynių atsigauti nespėjau, todėl šiandien trasoje nebuvau toks greitas, koks galėjau būti. Po sėkmingo šaudymo gulint, važiuodamas į antrą šaudyklą save raminau – „Tomai, nekvailiok“. Iš tikro mačiau, koks didelis vėjas pučia, ir paklausęs trenerio patarimo stovėdamas šaudžiau ritmingai, nepersitaikydamas. Šiek tiek pasisekė dėl paskutinio šūvio, kuris, mano laimei, užvertė taikinį. Šios dienos rezultatu esu tikrai patenkintas“ – po varžybų kalbėjo T. Kaukėnas.

Sprinto varžybose triumfavo prancūzas Martinas Fourcade'as, 10 km trasą įveikęs per 24 min. 2 sek. bei šaudykloje suklydęs du kartus.

Antrą vietą užėmė vokietis Arndas Peiferis, nugalėtojui pralaimėję 51,6 sekundes (šaudymas 0+1). Trečias liko biatlono karaliumi tituluojamas norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas (1+1), kuris nuo prancūzo atsiliko 55,2 sekundėmis.

Kitas Lietuvos atstovas Karolis Dombrovskis užėmė 94 vietą (2+3), o Vytautas Strolia tenkinosi 103-ia pozicija (3+4).

Moterų grupėje triumfavo čekė Gabriela Suokalova, 7,5 km trasą įveikusi per 19 min. 46,2 sek. bei šaudykloje pataikiusi į visus taikinius.

Antrą vietą užėmė italė Federica Sanfilipo, nugalėtojai pralaimėjusi 15 sekundžių (šaudymas 0+0). Trečia liko ukrainietė Olena Pidrušna (1+0), kuri nuo nugalėtojos atsiliko 38,4 sekundės.

Geriausiai iš Lietuvos merginų sekėsi Dianai Rasimovičiūtei-Bricei (2+0), kuri užėmė 59-ą vietą, nuo nugalėtojos atsilikusi 2 min. 20,5 sek.

D. Rasimovičiūtė-Bricė iškovojo teisę startuoti persekiojimo varžybose.

Kita Lietuvos atstovė Natalija Paulauskaitė užėmė 94-ą vietą (1+2), o Natalija Kočergina tenkinosi 95-a vieta (5+0).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)