Išmaniosios technologijos

Šių metų eglutė bus klasikinė žaliaskarė, atrodanti kaip vientisa 18 metrų aukščio eglė. Vienas iš išskirtinumų – šių metų Kauno eglutė bus išmani. Tai pirmoji Kalėdų eglutė Lietuvoje prijungta prie interneto.

„Tai bus pasakiška eglutė. Tačiau dabar XXI amžius ir kokios pasakos be išmaniųjų technologijų? Kiek žinome, esame pirmieji Lietuvoje, kalėdinę eglutę prijungiantys prie interneto. Tai net tik pasakiška, graži eglutė, bet ir išskirtinė prijungta prie interneto. Sulaukėme klausimų, ar nenulauš eglutės. Rūpinamės, kad nei vėtros, nei hakeriai eglutės nenulaužtų. Tiesiog interneto pagalba eglutė bus valdoma“, - teigė eglutės išmaniosios dalies autorius Tomas Stasiukaitis.

Kauniečiai ir miesto svečiai Rotušės aikštėje ras įvairių interaktyvių, į žmones reaguojančių objektų: arkliuką, mikrofoną, sukamą rankeną ir t.t. Jie interneto pagalba sujungti su interaktyviais eglutės žaislais, kurie aktyvuoti ims judėti.

„Padainuosite į mikrofoną – pradės suktis balerina. Pasuksite stebuklingą ratą – pradės judėti žaislas. Paieškokite paukštuko, kurį reikia pašildyti. Paieškokite dviejų širdučių, kurias reikia paliesti. Šiuo atveju siurprizas įsimylėjėliams“, -

Kauno kalėdinė eglutė turės interneto svetainę www.kaunoeglute.lt, į kurią bus automatiškai talpinamos svečių nuotraukos. Svetainėje taip pat bus galima realiu laiku stebėti, kurie išmanieji žaisliukai tuo metu juda.

Jau tapo įprasta, kad galima patekti į Kauno kalėdinės eglutės vidų. Eglutės viduje lankytojų taip pat lauks staigmenos: gerų darbų karuselė, sušalęs paukštelis, kurį reikės sušildyti, įsimylėjėlių širdelės ir kt. Įvairius šventinius koncertus, nuotraukas bei kitą informaciją transliuos eglutės viduje esantys ekranai.

Kauno Šv. Kalėdų eglė bus įžiebta lapkričio 28 dieną.

Atgal į praeitį

Jau septintus metus pagrindinę Kauno rotušės aikštės eglę patikėta kurti menininkei Jolantai Šmidtienei. Pernai buvo sukurta „Debesų eglė“ buvo pripažinta gražiausia Lietuvoje. Beje, Kauno eglutės DELFI rengiamuose rinkimuos triumfuoja jau šešerius metus iš eilės.

Šiais metais Kaunas atsigręžia į istoriją.

„Pati norėčiau, kad eglutė būtų tokia, kaip mano vaikystėje, kada tėvai parveždavo eglutę iš miško tikrą, kvepiančią, ne dekoratyvinę, ne adaptuotą, ne keninę, netgi ne sidabrinę, o pačią tikriausią eglutę. Bet kaip ją padaryti tokią didelę? Tokios didelės eglutės paprastai neužauga. Jeigu ir užauga tai labai sunku padaryti, kad ji graži būtų. Mes nusprendėme ją sudėti iš paprastų kertamų eglučių. Pats medis bus iš Lietuvos miškų, klasikinė žalia eglutė“, - teigė J. Šmidtienė.

Skaičiuojama, kad didžiąją eglę sudarys apie pusšimtis eglučių, išdėstytų ant trijų aukštų konstrukcijos. Tradiciškai apatiniame aukšte bus galima pasivaikščioti. Aikštėje veiks ir tradicinės arkliukų supynės.

Idėjos iš muziejaus

Eglutės žaisliukai kuriama pagal muziejinius, stiklinius eksponatus. Kai kurie burbulai bus apie vieno metro skersmens.

„Siekiamybė ta, kad tarsi tu iš namų atsinešei senąją eglutę ir ji rotušėje išdidėjo – išdidėjo žaislai, papuošimai ir pati eglė. Aš ją vadinu paprastai – senovinė eglutė. Kiti vadina vintažine. Tiesiog vaikystės pasaka – kvepianti mišku, primenanti tam tikrus vaikystės atsiminimus, pasakas H. K. Anderseno – tai ir Spragtukas, ir Alavinis kaireivėlis“, - pasakoja J. Šmidtienė.

Eglutę puoš aukštesnės nei metro septynios skulptūros – Spragtuko ir žiurkės, balerinos, alavinio kareivėlio, garvežio, pelėdžiuko ir arkliuko. J. Šmidtienė sako, kad sukurti stiklo įspūdį tapo nelengvu iššūkiu.

„Darbo nepapaprastai daug. Eglutė kaip ir atrodo paprasta, bet yra labai daug niuansų, smulkmenų, bet jos reikalauja labai daug rankų darbo. Mes užsibrėžėme padaryti stiklo įspūdį su specialiu nikeliu – ten reikalinga speciali temperatūra, orai atšalo, uždrėko... Ne viskas išeina kaip norime. Tada ėmėme alternatyvą – dažėme ir barstėme blizgučiais“, - pasakoja J. Šmidtienė.

Kaunas ne vienerius metus triumfuoja DELFI gražiausios eglutės rinkimuose. Tai papildomas spaudimas eglutės kūrėjams, kuriems talkina būrys savanorių.

„Labai daug žmonių ateina. Jaučiame didelį spaudimą, nes viltys sudėtos didelės. Tikrai randame galimybę prisidėti visiems, nes ne tik rezultatas, o jo procesas yra didžiausias kalėdinis stebuklas“, - sako J. Šmidtienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (180)