Debiutantai nustebino. Prieš rungtynes tarp Kauno „Vyčio-Zenito“ ir „Vievio žiedo“ favoritais buvo laikomi šeimininkai. Visgi susitikimas parodė, kad kur kas sunkiau kartais būna patvirtinti pranašumą aikštėje nei popieriuje. Nors rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, Vievio futbolininkai rezultatą išlygino, žaidė drąsiai, išnaudodavo savo galimybes ir pasiekė kiek netikėtą, tačiau pelnytą pergalę išvykoje – 5:3. Debiutantų gretose geru žaidimu išsiskyrė vartininkas Egidijus Žagaras, po du įvarčius pelnė Andžejus Baranovskis bei Artūras Kupčinskas.

Taip pat du įvarčiai – „Vyčio-Zenito“ atakų lyderio Deivido Stradalovo sąskaitoje.

Raudona kortele po rungtynių „pasižymėjo“ „Vyčio–Zenito“ varininkas Aurimas Dubickas.

Rungtynių statistika

Kauno „Vytis-Zenitas“ – „Vievio žiedas“ - 3:5 (1:2).

Įvarčiai: 2 min. Augustinas Montvydas (1:0), 2 min. Artiomas Barinovas (1:1), 17 min. Gražvydas Mikulėnas (1:2), 21 min. Deividas Stradalovas (2:2), 26 min. Artūras Kupčinskas (2:3), 36 min. Artūras Kupčinskas (2:4), 40 min. Deividas Stradalovas (3:4), 40 min. Andžejus Baranovskis (3:5).

Drama Radviliškyje

Mažeikių VIP ekipa dar kartą įrodė, jog su ja rimtai skaitytis teks visiems varžovams. Radviliškyje, kur žemaičiai svečiavosi pas vietos „Lokomotyvo“ futbolininkus, žiūrovai išvydo tikrą sportinį trilerį. Jau 4–ą minutę svečiai pirmavo rezultatu 3:0, bet pirmas kėlinys baigėsi jau 3:3. Antrą kėlinį šeimininkai vėl buvo priversti vytis svečius. Kulminaciją įtampa pasiekė antro kėlinio pabaigoje – pergalingą įvartį „Lokomotyvas“ pasiekė tiksint paskutinėms rungtynių sekundėmis. Jurijus Jeremejevas („Lokomotyvas“) pasižymėjo „hat-trick'u“, svečių komandoje Antanas Tautvydas pasiekė „dublį“.

Antrame kėlinyje už nepasitenkinimą teisėjų veiksmais atsarginių žaidėjų suolelį turėjo palikti Mažeikių VIP komandos vadovas Aldaras Pupliauskas, o paskutinę rungtynių minutę raudoną kortelę prieš save išvydo mažeikiškis Viktoras Larikovas.

Radviliškio „Lokomotyvas“ – Mažeikių VIP - 7:6 (3:3).

Įvarčiai: 2 min. Andrius Lipskis (0:1), 3 min. Antanas Tautvydas (0:2), 4 min. Antanas Tautvydas (0:3), 11 min. Edvinas Mučinis (1:3), 11 min. Ignas Šapola (2:3), 19 min. Tomas Sirevičius (3:3), 24 min. Renatas Žebrauskas (3:4), 24 min. Andrius Lipskis (3:5), 26 min. Jurijus Jeremejevas (4:5), 27 min. Jurijus Jeremejevas (5:5), 36 min. Ignas Šapola (6:5), 40 min. Antanas Bulošas (6:6), 40 min. Jurijus Jeremejevas (7:6).

„Baltija“ nepažeidžiama

Panevėžio „Baltija“ sezono pradžioje atrodo tarsi sunkiai sustabdomas kreiseris, šluojantis iš savo kelio visas pasitaikančias kliūtis. Principinėje senų varžovų dvikovoje panevėžiečiai įveikė Kauno „Inkarą“ rezultatu 6:1. Du Arūno Šteino įvarčiai leido aikštės šeimininkams jau pirmame kėlinyje įsiveržti į priekį 3:1, tačiau antroje rungtynių pusėje panevėžiečiai pasinaudojo savo galimybėmis ir pasiekė daugiau nei įtikinančią pergalę. Rungtynėse nestokota kietos kovos, tą byloja ir 5 geltonos kortelės. Domantas Nebilevičius („Baltija“) šį atributą prieš save išvydo du kartus ir buvo pašalintas iš aikštės.

Panevėžio „Baltija“ – Kauno „Inkaras“ 6:1 (3:1).

Įvarčiai: 6 min. Donatas Paulauskas (1:0), 12 min. Audrius Juozaitis (1:1), 18 min. Arūnas Šteinas (2:1), 20 min. Arūnas Šteinas (3:1), 38 min. Marius Butėnas (4:1), 38 min. Donatas Paulauskas (5:1), 39 min. Tautvydas Švelna (6:1).

Vilniuje triumfavo „Bekento“ fanai

Nemažas ir triukšmingas aistruolių būrys palaiko Vilniaus „Bekento“ ekipą ir sukuria smagią atmosferą. Fanų energija, tarsi, persiduoda komandai ir kol kas „Bekentas“ demonstruoja greitą, kovingą ir rezultatyvų futbolą. Kaišiadorių „Savingės“ ekipa kovojo aršiai, ypač pirmame kėlinyje ilgokai nebuvo aišku į kurią pusę pasvirs rezultato svarstyklės. Puikiai rungtyniavo abiejų komandų vartininkai (Vitalijus Bajus ir Tovaldas Mockevičius). Visgi antrame kėlinyje išryškėjo didesnis vilniečių individualus meistriškumas, pavargę „Savingės“ žaidėjai pradėjo daryti klaidas, kuriomis „Bekento“ ekipa puikiai pasinaudojo. Šeimininkų gretose aštriais nestandartiniais veiksmais pasižymėjo Arsenijus Buinickis ir Paulius Sakalis, pelnę po 2 įvarčius.

Tiesa, tai buvo vienintelės turo rungtynės, kuriose buvo apsieita be raudonos spalvos kortelių.

Vilniaus „Bekentas“ – Kaišiadorių „Savingė“ 6:0 (1:0)

Įvarčiai: 12 min. Artūras Juchna (1:0), 27 min. Jurijus Mežonis (2:0), 28 min. Paulius Sakalis (3:0), 31 min. Arsenijus Buinickis (4:0), 34 min. Paulius Sakalis (5:0), 35 min. Arsenijus Buinickis (6:0).

Nebaigta melodija

Dar vienos turo rungtynės, deja, nebuvo baigtos. Susitikimą Kaune tarp Kauno „Celsio“ ir Kauno „Arsenalo“ komandų teisėjams teko nutraukti antro kėlinio viduryje, „Arsenalo komandai pirmaujant 2:0. Išpuoliu prieš rungtynių arbitrą „pasižymėjo“ „Celsio“ žaidėjas Darius Urbelionis. Po šio įvykio teisėjai rungtynių nusprendė netęsti. Įvykiai bus svarstomi ir sprendimai bus priimti Drausmės komiteto posėdyje. Apmaudu.

Kitą savaitgalį kovos nevyks – Lietuvos rinktinė dalyvaus tradiciniame Baltijos taurės turnyre Estijoje, kur išmėgins jėgas su Estijos, Latvijos ir Suomijos rinktinėmis. A lygos kovos bus tęsiamos jau gruodžio mėnesį.