Taurės nugalėtoja tapo kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujama „Raganosis-Eltel“ įgula, tačiau stipriausios RS-280 jachtų klasės sezono komandos titulas buvo 5teiktas „Arlabela-AG Baltic“ (kpt. Raimondas Šiugždinis) įgulai. Ji buvo apdovanota „Grand Prix“ prizu, kuris teikiamas komandai, užėmusiai pirmą vietą susumavus keturių pagrindinių RS-280 jachtų klasės sezono varžybų rezultatus.

„Labai džiaugiamės, kad šiemet ASUS taurės varžybose lenktyniavo rekordinis jachtų skaičius, kaip ir tuo, jog RS-280 jachtų įgulose atsiranda vis daugiau jaunosios kartos buriuotojų. Tai rodo, kad egzistuoja patirties perdavimas ir galima tikėtis šviesios šio sporto ateities“,- teigia ASUS prekės ženklą Lietuvoje atstovaujančios „ACC Distriburtion“ įmonės generalinis direktorius Regimantas Buožius.

Finaliniai ASUS RS-280 jachtų klasės taurės plaukimai, prasidėjo su klausimu, ar šių metų ASUS taurės lyderiams, jachtai „Raganosis-Eltel“, pavyks išlaikyti pranašumą prieš antroje vietoje esančią jachtos „Arabela-AG Baltic“ įgulą. Nors konkurentus skyrė net 8 taškai, medalių plaukimo specifika (šių varžybų baudos taškai dvigubinami) vis dar galėjo lemti kardinalų vietų persiskirstymą.

Vis dėlto, jau pirmojo plaukimo metu kapitono S. Pajarsko vadovaujama „Raganosis-Eltel“ komanda pademonstravo savo pranašumą ir užtikrintai užėmė pirmąją vietą. Antrą vietą iškovojo kapitono Simono Steponavičiaus vadovaujama jachta „Barta“, trečioje liko jachta „Arabela-AG Baltic“.

Po aiškaus lyderių išsidėstymo pirmojo plaukimo metu, antrojo plaukimo rezultatai didesnės įtakos galutinei įskaitai nebeturėjo. Pirmieji šio plaukimo metu finišavo jachtos „Barta“ įgula, antrą ir trečią vietas pasidalino „Arabela-AG Baltic“ ir „Raganosis-Eltel“ įgulos.

Galutinėje įskaitoje „Raganosis-Eltel“ komanda su kapitonu S. Pajarsku (31 baudos taškas), dešimt taškų aplenkę „Arabela-AG Baltic“ įgulą (41 baudos taškas), užtikrintai tapo pagrindinių RS-280 jachtų klasės sezono varžybų, ASUS taurės, nugalėtojais. Bronzą iškovojo S. Steponavičiaus vadovaujama jachtos „Barta“ komanda (46 baudos taškas).

Šių metų naujiena, „Grand Prix“ apdovanojimas, buvo įteiktas R. Šiugždinio „Arabela-AG Baltic“ komandai. Ji sugebėjo net trijose iš keturių pagrindinių sezono varžybų – „Kuršių marių regatoje“, Lietuvos „Match Race“ čempionate ir Lietuvos Respublikos RS-280 jachtų kalsės čempionate – užimti pirmąsias vietas.

Pagrindiniams konkurentams – jachtos „Raganosis Eltel“ įgulai – nusileidusi tik ASUS RS-280 jachtų klasės taurės varžybose R. Šiugždinio įgula (5 baudos taškai) džiaugėsi 2 taškų persvara, stipriausios buriavimo sezono komandos titulu ir pereinamuoju prizu – bronziniu jachtos kiliu. Pastarasis iki šių metų buvo ASUS taurės pagrindinis prizas. Treti „Grand Prix“ prizo įskaitoje liko jachtos „Barta“ įgula (14 baudos taškų), nuo S. Pajarsko komandos atsilikusi 7 taškais.