aA
Realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi ir dabar televizijos laidoje „24 valandos“ dirbanti Donata Gutauskienė (buvusi Baltrušaitytė), dar žinoma kaip Laisva, dėl meilės yra pasiryžusi net daugiau kaip šešerius metus laukti, kol iš kalėjimo grįš jos sutuoktinis Rolandas Gutauskas.
Donata Gutauskienė-Laisva ir Rolandas Gutauskas
© DELFI / Tomas Vinickas

O laukti iš Jurbarko kilusiai 27 metų moteriai teks tikrai ilgai – Vilniaus apygardos teisme pirmadienį paaiškėjo, kad 40 metų jos sutuoktinį prokurorė Larisa Fedotova siūlo pripažinti kaltu dėl svetimo didelės vertės turto pasisavinimo ir už tai jam skirti trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Ją prokurorė paprašė subendrinti su kitu dar vasario mėnesį R. Gutauskui paskelbtu nuosprendžiu – galutinė bausmė, anot jos, turėtų būti įkalinimas pusseptintų metų.

Bet tai dar ne viskas – R. Gutauskas buvo nuteistas ir birželio mėnesį, bet šiuo teismo verdiktu bausmė jam dar nesubendrinta, todėl nuteistajam gali būti skirta dar griežtesnė bausmė.

Marijampolėje gyvenęs R. Gutauskas jau yra teistas septynis kartus, o Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamoje byloje jam gresia jau aštuntasis nuosprendis.

„Tai – akivaizdžiausias nusikaltimo recidyvas“, – įsitikinusi Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorė.

Kad sutuoktinis ir vos vienerių metų sūnaus tėvas dar ilgai gali neišeiti iš įkalinimo įstaigos, teismo salėje girdėjo ir pati D. Gutauskienė. Su R. Gutausku moteris rugpjūčio 21 d. susituokė Alytaus pataisos namuose, kur šis atlieka bausmę už anksčiau įvykdytus nusikaltimus. Tai buvo antroji R. Gutausko santuoka, su pirmąja žmona jis yra susilaukęs dukros.

Prieš posėdžio pradžią televizijos laidos vedėja ir ginkluotų konvojaus pareigūnų atvesdintas kaltinamasis vienas kitam meiliai šypsojosi, o akių vienas nuo kito neatitraukė ir posėdžio metu, tačiau jam pasibaigus viskas buvo priešingai – D. Gutauskienė iš karto išėjo iš teismo salės ir mylimajam net nepasiuntė oro bučinio. Skubėdama moteris pamiršo pasiimti savo sūnaus gimimo ir santuokos liudijimus.

Beje, nei R. Gutauskas, nei D. Gutauskienė ant savo pirštų neturėjo vestuvinio žiedo.

Bylą nagrinėjant teisme taip pat paaiškėjo, kad prieš patekdamas už grotų R. Gutauskas ilgą laiką buvo ieškomas pareigūnų – jis vengė atlikti bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus. O nusikaltimą, dėl kurio dabar yra teisiamas, kaltinamas padaręs būtent tuo metu, kai slapstėsi.

Baudžiamąją bylą teismui perdavę prokurorai nurodė, kad R. Gutauskas dar 2013 m. rugpjūčio 1 d. Vilniuje atvyko į bendrovę „Domingos prekyba“ ir mėnesiui sudarė teleskopinio krautuvo nuomos sutartį. Už naudojimąsi technika, kuri skirta žemės ūkio darbams, ūkininku prisistatęs R. Gutauskas grynaisiais pinigais sumokėjo daugiau kaip 2 tūkst. eurų.

Praėjus mėnesiui technika turėjo grįžti atgal į bendrovę, tačiau jos atstovams su R. Gutausku nepavyko susisiekti nei telefonu, nei paštu. O kai į jo nurodytą gyvenamąją vietą nuvyko „Domingos prekybos“ atstovas, paaiškėjo, kad nuomininkas jau seniai ten negyvena, o jo namo teritorija yra gerokai apleista.

Tada bendrovės darbuotojams nekilo abejonių, kad pakliuvo į apgaulės spąstus – kreipėsi pagalbos į policijos pareigūnus. „Domingos prekyba“ nurodė, kad negrąžinto teleskopinio krautuvo likutinė vertė yra beveik 20 tūkst. eurų, todėl šią sumą prašė priteisti iš R. Gutausko.

Kur yra išnuomota technika, pareigūnai taip ir neišsiaiškino. Tuo metu R. Gutauskas sakė, kad techniką išsinuomojo, bet ne sau – to paprašė jo labai geras draugas Otto Enkristas iš Marijampolės. Jo policijos pareigūnai ieško dėl prekybos žmonėmis, įtariama, kad jis šiuo metu slapstosi Ispanijoje.

Kaltinamasis teigė, kad už tai, jog sudarytų nuomos sutartį, O. Enkristas esą jam avansu davė apie 300 eurų. „Manau, kad viskas buvo iš anksto sutarta su bendrovės darbuotojais, nes, patikėkite, taip nebūna, kad aš, kurio ieško policija ir kurio visas turtas yra areštuotas, atvažiuoju ir laisvai išsinuomoju techniką“, – teisme sakė R. Gutauskas.

Jis taip pat prisipažino, kad O. Enkristas įvairią techniką (traktorių, žoliapjovę) buvo prašęs išnuomoti ir Raseiniuose, ir Tauragėje. Ji ten taip pat nebuvo grąžinta, dėl to taip pat yra iškeltos baudžiamosios bylos.

R. Gutauskas pažymėjo, kad nesidomėdavo, ar išnuomota technika būdavo grąžinama ją išnuomojusioms bendrovėms. „Jeigu būčiau norėjęs šią techniką pasisavinti, būčiau pasamdęs bet kokį pijoką, jį išplovęs ir išsinuomojęs“, – kaltinamasis teisme piktinosi, kad visi nusikaltimai dabar yra „nurašomi“ ant jo.

„Siūlyčiau neskubėti ir palaukti, kol bus surastas O. Enkristas, gal jis daugiau papasakos, kaip viskas vykdavo“, – sakė R. Gutauskas. Jis taip pat pabrėžė, kad savo labai geru draugu dažnai susitikdavo, o už išnuomotą techniką jis sumokėdavo ir po beveik tūkstantį eurų.

Be to, R. Gutauskas pažymėjo, kad jo bičiulis visada sakydavo, jog yra ūkininkas, iš Europos Sąjungos yra gavęs paramą, tačiau technikos, kurią yra nusipirkęs nenaudoja, nes laukia, kol baigsis terminas, po kurio nereikės grąžinti paramos, ir tada ją parduos. „Jis sakydavo, kad jam labiau apsimoka techniką išsinuomoti“, – tikino kaltinamasis.

Ar R. Gutauskas bus pripažintas dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo, baudžiamąją išnagrinėjusi teisėja Virginija Pakalnytė-Tamošiūnaitė žada paskelbti gruodį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.