Vos kelias klases vidurinėje mokykloje baigusi N. Pareigytė-Rukaitienė įstojo į Klaipėdos E. Balsio menų gimnaziją. „10 metų gilinausi į muzikos istoriją, prigimtį ir fortepijono specialybę, – savo feisbuke pasakojo Nijolė. – Tuo metu kiemo draugės jau siuvo lėlytėms rūbelius, kol pati mokiausi gamas ir J. S. Bacho Fugas-Preliudijas!“

Po pirmosios siuvimo pamokos, Nijolė pasigyrė ir pirmuoju savo darbeliu – pasisiuvo maišelį vaistažolėms. „Pasirodo, viskas nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti, – šypsojosi moteris. – Svarbiausia, kad po pamokos liko daug optimizmo. Nes juk būna, kad pabandai ir supranti, kad nėra jokių šansų kažką išmokti. Bet viskas gerai, net ir pedagogė labai smagi pasitaikė.“

Nijolė pasakojo, kad siuvimo mokytoją rinkosi labai atsakingai: susiradusi kontaktus skambino ir klausinėjo, kokios mokymosi sąlygos, derino mokslų laiką. „Labai patiko, kad pamokos vyksta beveik individualiai ir pamokų grafiką galima derinti su savo darbais. Čia ne tokie kursai, kurie vyksta porą mėnesių ir per savaitę reikia dalyvauti keliuose susitikimuose nustatytu laiku. Su mano grafiku tai neįmanoma“, – kalbėjo dainininkė.

Pasidomėjus, ar jau suplanavo, ką pasisiūs sau, kai išmoks šio amato, Nijolė pradėjo vardyti: „Ir megztinį siūsiu, ir paltą. Galėsiu ir sau, ir vaikams drabužių pasiūti.“

Pagaliau ryžtis išpildyti vaikystės svajonę pastūmėjo Natalijos Bunkės pavyzdys: „Vasarą teko labai daug laiko su Natalija praleisti, ji tikra šaunuolė, viską pasisiuva, visi ją giria. Matyt, tai įkvėpė.“

Tai ne pirmieji kursai, kuriuos lanko Nijolė. Anksčiau ji mokėsi prancūzų kalbos. „Lankiau pusantro mėnesio, bet kartą praleidau vieną pamoką ir atėjusi po pertraukos daugelio dalykų nebesupratau. Todėl šie siuvimo kursai, kuriuos galiu derinti prie savo užimtumo, man labai palankūs“, – tikino atlikėja.

Nijolė labai džiaugiasi, kad gali išmokti išmokti kažką naujo ir tikina, jog šie kursai gali būti ne paskutiniai. „Kažkur skaičiau straipsnį, kad žmonių gyvenimo trukmė ilgėja, todėl žmonės gali išmokti daugiau. Juk ir trisdešimties galima atrasti naujų talentų, įgyti specialybę ar panašiai“, – nusijuokė N. Pareigytė-Rukaitienė.

Nijolės Pareigytės-Rukaitienės siuvinys
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (34)