Pirmas iš aštuonių lietuvių pasirodymą pradėjo 22-erių metų baidarininkas Mindaugas Maldonis, kuris ketvirtame iš septynių vyrų 1000 metrų atrankos plaukimų, aplenkęs varžovus iš Angolos ir Čilės užėmė penktą vietą (3 min. 49,670 sek.) ir užsitikrino vietą šios rungties pusfinalyje.

Tarp 56-ių atrankos dalyvių Lietuvos sportininko rezultatas buvo 41-as.

Ketvirtą septynių irkluotojų atrankos plaukimą laimėjo prancūzas Cyrille Carre (3:36,722), aplenkęs lenką Bartoszą Stabno (3:38,230) ir suomį Miiką Dietrichą (3:41,290).

Pusfinalyje šios rungties favoritais buvo greičiausiai kvalifikaciniuose plaukimuose irklavę belgas Artuuras Petersas (3:31,535), vokietis Maxas Hoffas (3:31,553) ir baltarusis Olegas Jurenia (3:32,656).

M. Maldonis vyrų 1000 m rungties ketvirtame pusfinalyje finišavo devintas bei tarp 36 šio etapo dalyvių galutinėje įskaitoje liko 31-as.

M. Maldonio, kuris savo pusfinalio plaukime neaplenkė nė vieno iš aštuonių varžovų, laikas – 3 minutės 39,182 sekundės.

Ketvirto pusfinalio plaukimo nugalėtoju tapo slovakas Peteris Gelle (3:25,589), aplenkęs į pagrindinį (A) finalą iškopusius bei dėl medalių taip pat kovosiančius čeką Josefą Dostalą (3:25,609) bei serbą Dejaną Pažičių (3:27,505).

Pusfinaliuose - dar keturios Lietuvos vyrų įgulos

21-erių kanojininkas Henrikas Žustautas, kurias šį sezoną iškovojo pirmų Europos žaidynių ir pasaulio jaunimo čempionato auksą, vyrų 200 metrų rungties trečiame atrankos plaukime iš penkių sugaišo 41,190 sekundės, aplenkė penkis varžovus ir, užėmęs antrą vietą, pateko į pusfinalį.

Šio plaukimo nugalėtoju tapo portugalas Helderis Silva (40,250 sek.), o trečias finišavo gruzinas Zaza Nadiradzė (41,322 sek).

Tarp visų 39-ių vyrų kanojų sprinto atrankos dalyvių lietuvio rezultatas buvo 15-as, o sėkmingiausiai - 39,948 sekundės - kvalifikacinėse varžybose pasirodė kinas Qiangas Li.

Vyrų dvivietės baidarininkai 29-erių metų Aurimas Lankas ir metais vyresnis Edvinas Ramanauskas penktame - paskutiniame - 200 metrų distancijos atrankos plaukime buvo treti (32,710 sek.) ir iškopė į rungties pusfinalį.

Lietuviai savo plaukime aplenkė varžovus iš PAR, Indonezijos, Suomijos, Venesuelos ir Baltarusijos, o pralaimėjo tik rusams Jurijui Postrygajui ir Aleksandrui Djačenkai (31,800 sek.) bei švedams Erikui Svenssonui ir Christianui Svanqvistui (32,180 sek.).

Tarp 40-ies šios rungties atrankos varžybų įgulų A. Lanko ir E. Ramanausko rezultatas buvo 11-as, o greičiausiai kvalifikacijoje irklavo serbai Nebojša Grujičius ir Marko Novakovičius (31,276 sek.).

Ketvirta Lietuvos įgula, iškopusia į pusfinalį, tapo vyrų dvivietė baidarė - 28-erių metų Ričardas Nekriošius ir metais jaunesnis Andrejus Olijnikas.

Ketvirtadienį vyrų 1000 m rungties penktame - paskutiniame - atrankos plaukime lietuviai distanciją įveikė per 3 minutes 21,682 sekundės ir užėmė trečią vietą.

Savo plaukime R. Nekriošiaus ir A. Olijniko duetas aplenkė varžovus iš Japonijos, Naujosios Zelandijos, Didžiosios Britanijos ir Kinijos ir pralaimėjo tik vengrams (3:19,279) ir čekams (3:20,632), o tarp visų 39-ių įgulų lietuvių rezultatas buvo 18-as.

Greičiausiai 1000 metrų distanciją dviviete baidare kvalifikacinėse varžybose įveikė ir favoritais pusfinalyje bus serbai Marko Tomičevičius ir Milenko Žoričius (3:12,365), australai Kenny Wallace'as ir Lachlanas Taem'as (3:12,903) ir baltarusiai Vitalijus Bialko bei Romanas Petrušenka (3:13,892).