Paskutinėse rungtynėse susitiko iki tol tik pergales skynę Lietuvos ir Kroatijos krepšininkai.

Prasidėjus ketvirtam kėliniui lietuviai atsiliko net 28 taškų skirtumu (33:61), tačiau tuomet suaktyvino savo veiksmus ir kiek priartėjo, bet vis tiek pralaimėjo dviženkliu skirtumu – 59:72 (9:19, 9:20, 15:20, 26:13).

Itin prastai mačą pradėję šeimininkai po pirmų dviejų kėlinių atsiliko net 18:39.

Tai – pirma mūsiškių nesėkmė pasiruošimo Europos čempionatui cikle po šešių pergalių iš eilės.

Lietuvos rinktinės gretose rezultatyvumu išsiskyrė vienintelis Renaldas Seibutis, surinkęs 16 taškų (5/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai). 8 taškus pridėjo Domantas Sabonis, 7-is – Artūras Milaknis.

Kroatams 12 taškų pelnė naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas Bruklino „Nets“ narys Bojanas Bogdanovičius, 11 – Luka Žoričius.

Paskutinei turnyro dvikovai su kroatais Jonas Kazlauskas registravo visus kandidatus, išskyrus tik naujos sutarties su „Raptors“ klubu į Torontą išskridusio pasirašyti Jono Valančiūno, bet aikštėje nepasirodė Adas Juškevičius ir Artūras Gudaitis.

Savaitgalį treneris pasakė „ačiū“ dviem iš 17-os kandidatų – gynėjui Mariui Runkauskui ir puolėjui Rokui Giedraičiui, taigi jų liko 15-a.

Rungtynės:

Lietuva – Kroatija 59:72 (9:19, 9:20, 15:20, 26:13).

Lietuva: Renaldas Seibutis 16, Domantas Sabonis 8, Artūras Milaknis 7, Deividas Gailius ir Robertas Javtokas po 6, Mantas Kalnietis ir Jonas Mačiulis po 5, Antanas Kavaliauskas 4, Mindaugas Kuzminskas 2 taškai. Paulius Jankūnas (13 min.), Lukas Lekavičius (12 min.) ir Žygimantas Janavičius (11 min.) taškų nepelnė.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 12, Luka Žoričius 11, Marko Tomas ir Krunoslavas Simonas 9, Ante Tomičius ir Roko Ukičius po 6, Dario Šaričius, Mario Hezonja ir Damjanas Rudežas po 5 taškus.

Klaidos: Lietuva 19 – Kroatija 16.

Pirmose trečiadienio rungtynėse Turkijos atstovai 85:68 pranoko makedonus ir užėmė antrą vietą. Turkų gretose nesulaikomas buvo puolėjas Cedi Osmanas, per 24 min. pelnęs 24 taškus (3/3 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai, 3/4 baudos).

Pirmadienį mūsiškiai, kurie ketvirto kėlinio viduryje pirmavo net 22 taškų skirtumu, 86:74 įveikė turkus, o antradienį tik po sėkmingo ketvirto kėlinio 68:62 palaužė makedonus.

Pernai lietuviai Kaune prieš pasaulio pirmenybes laimėjo visus tris mačus ir iškovojo taurę – jie 86:67 pranoko graikus, 85:79 įveikė Naująją Zelandiją ir 80:79 palaužė slovėnus.

Europos čempionatas keturiose šalyse (Latvijoje, Kroatijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje) vyks rugsėjo 5-20 dienomis. Lietuvos krepšininkai D grupėje Rygoje rungtyniaus su Latvijos, Čekijos, Estijos, Belgijos ir Ukrainos ekipomis. Patekus į atkrintamas varžybas J. Kazlausko auklėtiniams reikėtų keltis į Lilį (Prancūzija).

Prieš pirmenybes lietuviai sužais 10 kontrolinių susitikimų, iš kurių septyni vyks Lietuvoje.

Visų Lietuvos rinktinės draugiškų rungtynių grafikas:

Liepos 29 d. (Klaipėda) Lietuva – Australija 80:68.

Liepos 31 d. (Šiauliai) Lietuva – Australija 92:85.

Rugpjūčio 8 d. (Alytus) Lietuva – Suomija 78:71.

Rugpjūčio 12 d. (Kėdainiai) Lietuva – Austrija 86:71.

Rugpjūčio 17 d. 19:30 val. („Huawei“ taurė, Kaunas) Lietuva – Turkija 86:74.

Rugpjūčio 18 d. 19:30 val. („Huawei“ taurė, Kaunas) Lietuva – Makedonija 68:62.

Rugpjūčio 19 d. 19:30 val. („Huawei“ taurė, Kaunas) Lietuva – Kroatija 59:72.

Rugpjūčio 27 d. („Akropolio“ taurė, Atėnai) Lietuva – Turkija

Rugpjūčio 28 d. („Akropolio“ taurė, Atėnai) Lietuva – Olandija

Rugpjūčio 29 d. („Akropolio“ taurė, Atėnai) Lietuva – Graikija.

Europos čempionate bus kovojama dėl kelialapių į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tiesiai į olimpiadą pateks dvi Senojo žemyno pirmenybių finalo dalyvės. Turnyre 3-7 vietas užėmusios rinktinės žais olimpinėse atrankos varžybose.