Trečio kėlinio pradžioje rusų ekipa turėjo net 28 taškų pranašumą (54:26), bet atsipalaidavo, o tuo pasinaudoję „Ulker“ žaidėjai išlygino rezultatą (70:70 ir 77:77). Vis tik CSKA rungtynių pabaigą sužaidė šaltakraujiškiau ir šventė pergalę.

CSKA: Nando de Colo 17, Demetrisas Nicholsas 14, Aaronas Jacksonas 12 taškų.

„Fenerbahce Ulker“: Andrew Goudelockas 24, Nemanja Bjelica 18 (10 atk. kam.), Nikos Zisis 12 taškų.

CSKA klubas pusfinalyje gavo skaudų antausį nuo Pirėjo Vassilio Spanoulio vedamų „Olympiacos“ krepšininkų (68:70), o „Fenerbahce“ turėjo pripažinti šeimininkės Madrido „Real“ komandos pranašumą (87:96).

Rungtynių eiga:

CSKA starto penketas: Aaronas Jacksonas, Sony Weemsas, Andrejus Voroncevičius, Andrejus Kirilenko ir Aleksandras Kaunas.

„Ulkers“ starto penketas: Kenanas Sipahi, Bogdanas Bogdanovičius, Melihas Mahmutoglu, Nemanja Bjelica ir Oguzas Savašas.

Rusijos čempionai susitikimą pradėjo įspūdingu sportu 12:0, o pirmuosius taškus „Fenerbahce“ komanda pelnė tik prabėgus keturioms minutėms. Jų autorius – Nemanja Bjelica (12:2). Bet sustoti CSKA nė neketino ir toliau didino savo pranašumą: po Vitalijaus Fridzono dvitaškio greitoje atakoje ekipas jau skyrė net 18 taškų (22:4). Po pirmojo kėlinio rusų ekipa pirmavo įtikinamai – 27:13.

Antro ketvirčio pradžioje turkams ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus. Per tris minutes jie jų pelnė vos du. Tiesa, ir CSKA surinko vos dviem daugiau (31:15). Čia pat Nando de Colo smeigė tritaškį bei dar pridėjo taiklų dvitaškį ir maskviečių persvara dar labiau padidėjo (36:15). „Fenerbahce“ žaidėjams krepšys ir toliau buvo tarsi užrištas, o po V. Fridzono tolimo šūvio skirtumas šoktelėjo net iki 27! (45:18). Prieš ilgąją pertrauką CSKA persvara dviguba – 48:24.

Trečią kėlinį abi komandos pradėjo atsikeisdamos keliomis sėkmingomis atakomis (54:30). Netrukus „Fenerbahce“ žaidėjai ėmė mažinti atsilikimą, kuris po Andrew Doudelocko tritaškio ištirpo iki 16-os (56:40). Vaizdas aikštėje nepatiko CSKA strategui, kuris paprašė minutės pertraukėlės (62:47). Prieš lemiamą ketvirtį intriga kiek atgijo – 66:55.

Atsipalaidavusių CSKA žaidėjų kraują užuodę Željko Obradovičiaus auklėtiniai ėmė pavojingai artėti (66:59), o po A. Goudelocko puikaus reido skirtumas ištirpo iki penkių taškų (70:65). Netrukus Semihas Erdenas įmetė dvitaškį ir dar išprovokavo varžovo nesportinę pražangą. Nors baudos metimas buvo netaiklus, Nikos Zisis smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (70:70). Sėkmė jau ėmė lydėti turkus – N. Bjelica sugebėjo pataikyti iš labai toli (77:77). Aaronas Jacksonas sumetė abu baudų metimus. Tą patį padarė ir kamuolį perėmęs N. de Colo (81:77). CSKA pergalę įtvirtino tolimas Demetriso Nicholso šūvis likus žaisti 39 sekundes (84:78). Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė, kad Rusijos čempionai Eurolygoje finišavo treti – 86:80.

Rusijos ir Turkijos čempionų keliai šiame sezone susikerta jau trečią kartą. Abi ekipos TOP-16 etape pasidalijo po pergalę išvykose – CSKA laimėjo 84:81, „Ulker“ – 81:75.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)