Pirmą serijos mačą Niujorke 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) laimėjo „Capitals“ komanda, o antrame mače 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) pajėgesnis buvo „Rangers“ klubas. Serijai persikėlus į Vašingtoną, trečiose rungtynėse „Capitals“ ekipa šventė pergalę rezultatu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), o ketvirtame mače varžovus įveikė 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Penktą mačą Niujorke Vašingtono klubas pralaimėjo po pratęsimo – 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1).

Šių komandų akistatoje atkrintamose varžybose septinto mačo prireikia jau trečia kartą per ketverius pastaruosius metus. 2012 ir 2013 metais abusyk serijas laimėjo „Rangers“.

Dviem įvarčiais prie pergalės prisidėjo Chrisas Kreideris (0:40 ir 19:59), Rickas Nashas (40:54) ir Danas Boyle'as (44:24), o „Rangers“ vartininkas Henrikas Lundqvistas atrėmė 42 varžovų metimus.

Arenos šeimininkų gretose įvarčiais pasižymėjo Jasonas Chimera (20:28), Jevgenijus Kuznecovas (47:40) ir Joelis Wardas (50:33), o „Capitals“ vartininko Bradeno Holtby sąskaitoje – 24 atremti svečių metimai.

Lemiamą Rytų konferencijos pusfinalio mačą Niujorke komandos žais trečiadienį.

Penktose Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse Anahaimo „Ducks“ komanda namuose po pratęsimo 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) nugalėjo Kalgario „Flames“ ekipą, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1 bei iškopė į konferencijos finalą.

Pirmą kartą nuo 2007 metų Vakarų konferencijos finale žaisiančio Anahaimo klubo varžovais bus Čikagos „Blackhawks“ ledo ritulininkai, kurie pusfinalyje 4-0 laimėjo seriją prieš Minesotos „Wild“ ekipą.