Pasaulio jaunimo čempionas vienviečių kanojų 500 metrų rungties finale nuotolį įveikė per 1:54.684 min. ir finišo liniją kirto šeštas.

Atrankoje lietuvio laikas buvo 1:53.084 min., o pusfinalyje – 1:49.620 min.

Jeigu H. Žustautas būtų užfiksavęs pusfinalio laiką, jis būtų pasidabinęs aukso medaliu.

Čempionu tapęs čekas Martinas Fuksas nuotolį nuirklavo per 1:49.716 min. laiką. Sidabro medalis atiteko Michailui Pavlovui iš Rusijos (1:50.580), bronzos – ukrainiečiui Pavlo Altuchovui (1:51.248).

„Tarptautinėse varžybose šią distanciją plauksiu tik antrą kartą, bet pasiruošęs esu pakankamai gerai“, – prieš išvyką į Čekiją kalbėjo H. Žustautas.

Kiek vėliau savo pasirodymą pratęsė Jevgenijus Šuklinas. Olimpinis vicečempionas, kuris į vienviečių kanojų 200 metrų rungties finalą pateko tiesiausiu keliu, lemiamame plaukime nuotolį įveikė per 40.704 sek. ir po fotofinišo turėjo tenkintis vos penktąja vieta.

Atrankoje lietuvio laikas buvo kur kas geresnis – 38.380 sek.

Auksą šiame plaukime iškovojo rusas Andrejus Kraitoris (40.296), sidabrą – baltarusis Artiomas Kozyrius (40.416 sek.), bronzą – ispanas Alfonso Benavides (40.636), o ketvirtas finišavo čekas Martinas Fuksas (40.656).

Fotofinišas

Neilgai trukus savo jėgas vienviečių baidarių 200 metrų rungties finale išbandė Ignas Navakauskas. Nuo pat starto pirmavęs lietuvis ties finišu apleido pozicijas, bet vis tiek sugebėjo finišuoti trečias! Jo laikas – 34.912 sek.

Kvalifikaciniame plaukime mūsiškio laikas buvo 34.812 sek., o pusfinalyje – 35.440 sek.

Europos čempionu tapo galingą spurtą atlikęs serbas Marko Dragosavljevičius (34.708), vicečempionu – švedas Petteris Menningas (34.836).

Fotofinišas

Paskutiniai trasoje pasirodė Aurimas Lankas ir Edvinas Ramaukas. Lietuvos duetas dviviečių baidarių 200 rungties finale finišo liniją kirto trečias ir pasidabino bronzos medaliais!

Mūsiškių užfiksuotas laikas – 32.660 sek. Atrankoje Lietuvos dvivietė nuotolį įveikė per 32.088 sek. ir iškovojo tiesioginį kelialapį į finalą.

Čempionais tapo Ronaldas Rauhe ir Tomas Liebscheris iš Vokietijos (32.224), o sidabro medaliai atiteko serbams Nebojsai Grujičiui ir Marko Novakovičiui (32.292).

Fotofinišas

Šeštadienį Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas dviviečių baidarių 1000 m nuotolio finale užėmė septintą vietą, o penktadienį Mindaugas Maldonis neperžengė pusfinalio barjero ir galutinėje rikiuotėje liko 21-as.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (25)