Bandžiau su kaimynais pasikalbėti gražiuoju. Jie minėjo, kad yra užmūriję vieną ventiliacijos angą, o rūkyti savo namuose jie turi teisę ir mano problemos jų nedomina. Netgi pasiūlė kraustytis į nuosavą namą, jei daugiabutyje man gyventi nepatinka.

Mano mažametis sūnus serga bronchine astma ir cigarečių dūmai jam sukelia nuolatinius astmos priepuolius, nuolat turime gerti vaistus. Neradusi su kaimynais bendros kalbos, kreipiausi į namo administraciją. Išdėsčiau esamą situaciją, parašiau prašymą, kad būtų išaiškinti savavališki kaimynų veiksmai dėl ventiliacijos angos užmūrijimo.

Namo administratorė nuvyko pas kaimynus į vietą, kalbėjosi su jais, bet iš jos pasakojimo supratau, kad patikrinti ventiliacijos angos administratorė neturėjo galimybės, nes kaimynai yra ką tik pasidarę remontą ir nenori nieko ardyti. Tad sutarėme, kad jeigu kaimynai nerūkys, aš pretenzijų nekelsiu. Deja… Rūkančioji kaimynė nuodijo mus toliau…

Trūkus kantrybei po kurio laiko vėl kreipiausi į namo administraciją. Šįsyk administratorė mane pasitiko ne itin maloniai. Pasak jos, po mano prašymo buvo diskutuota ir valdantieji nusprendė, kad, neva, „dūmai kyla į viršų“ ir davė man suprasti, kad aš, neva, nusišneku ir kad taip negali būti. Beje, dar pridūrė, kad direktorius daugiau neleido priiminėti „tokių“ prašymų. Supratau, kad pagalbos čia nesurasiu…

Tad kur man kreiptis? Ką daryti? Kas apgins mano sergantį vaiką? Esu mama, tad rūpintis savo vaikų sveikata yra mano pareiga. Tik norėčiau paklausti, Gerbiamoji Kaimyne, kas apgins tavo mažamečius vaikus nuo tavęs pačios? Juk šiuo „svaigalu“ kvėpuoja ir tavo vaikai…

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Pažįstamas jausmas? Turite, ką patarti? Prašome Jūsų – pasidalinkite savo patirtimi, ar sutariate su kaimynais? Galbūt galite paneigti stereotipus apie piktus daugiabučių gyventojus ir papasakoti, kaip su kaimynais tapote geriausiais draugais? O gal atvirkščiai – savo kailiu patyrėte jų nemalonę? Galite papasakoti istorijų, kaip bandėte su jais sutarti.

Jūsų istorijų laukiame el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Kaimynai“ iki kovo 29 d.. Jas taip pat galite išdėstyti žemiau: