aA
Ketvirtadienį Prahos O2 arenoje prasidėjo Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Pirmasis iš lietuvių šešeto į kovą stojo 23-ejų metų rutulio stūmikas Šarūnas Banevičius.
Šarūnas Banevičius
© A.Pliadžio nuotr. (LTOK)

Kvalifikacinės varžybos prasidėjo 19 val. Lietuvos laiku. Starto sąrašuose buvo 33 atletai, kurie turėjo rutulį nustumti 20,55 m arba patekti tarp 8 geriausių.

Š. Banevičiaus rezultatas – 18,72 m (17,68-18,52-18,72) – lietuviui lėmė 23 vietą.

Mūsiškis, deja, į finalą nepateko.

„Užimta pozicija neatrodo labai prasta, bet kova turėjo būti su pačiu savimi, o aš tą kovą pralaimėjau. Nepavyko padaryti to, ką planavau ir dėl to yra truputį apmaudu. Vis tik patirtis, kurią šiandien įgijau, yra neįkainojama, – nesikrimto Š.Banevičius. – Sportinė forma yra gera, tačiau ne visada sekasi išpildyti tą, ką esi suplanavęs. Gal tai būtų pavykę vakar ar pavyktų rytoj, bet šiandien to nepadariau.“

Sėkmingiausiai atrankos varžybose pasirodė vokietis Davidas Storlas, rutulį nustūmęs 21,23 metro. Antrą vietą užėmė Kroatijos rekordą pagerinęs Stipe Žunicius (20,67 m), trečią – taip pat naują šalies rekordą užfiksavęs Bobas Bertemes iš Liuksemburgo (20,56 m). Š. Banevičius su geriausiu karjeros rezultatu būtų pakilęs dešimt pozicijų aukščiau – į 13-ą. Beje, visi 33 dalyviai bandymus atliko tame pačiame sektoriuje, o ne atskirose grupėse, kas yra įprasta kituose aukščiausio lygio čempionatuose.

„Esu dalyvavęs universiadoje, kur dalyvių skaičius buvo panašus, tačiau ten mus suskirstė į dvi grupes, tad tiek laukti tarp bandymų reikėjo pirmą kartą gyvenime. Reikia būti ir tam pasiruošus, nes pauzės buvo labai ilgos. Tokie dalykai tik grūdina sportininko asmenybę. Manau, jog po dvejų metų sugrįšiu į Europos čempionatą ištaisęs klaidas ir visas bus labai gerai, – tikino geriausias Lietuvos rutulio stūmikas.

Nesėkmingai varžybos susiklostė vienai didžiausių Latvijos vilčių Mariui Urtanui, kurio visi trys bandymai buvo neįskaityti. Antrą sezono rezultatą tarp visų dalyvių turėjęs čekas Tomašas Stanekas, kaip ir dar keturi sportininkai, taip pat baigė varžybas neatlikęs nė vieno sėkmingo bandymo.

Š. Banevičius į gimtinę vyks šeštadienį ir jau kitą savaitę pradės pasiruošimą vasaros sezonui.

„Laukti nėra ko“, – šyptelėjo lengvaatletis.

Penktadienį pasirodymą Europos čempionate pradės Sonata Tamošaitytė (60 metrų barjerinis bėgimas) ir didžiausia Lietuvos komandos viltis šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!