Nepraėjus nė savaitei po to, kai Zgoželece, Lenkijoje, vykusiose Europos taurės turnyro LAST-32 etapo L grupės rungtynėse su vietos „Turow“ komanda praleido net 104 taškus, Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pagaliau nusprendė paneigti teoriją, kad nemoka gintis ir varžovams per tas pačias 40 minučių į savo krepšį neleido įmesti nė 60 taškų.

Rungtynių eiga:

Rungtynių pradžioje „Lietuvos ryto“ krepšininkų surengtas spurtas 9:2 leido atitolti (11:4). Abi komandos keitėsi taikliais tritaškiais ir prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė tie patys 7 taškai (17:10). Sėkminga svečių atkarpa 7:2 dar labiau padidino turėtą persvarą (24:12). Po pirmojo ketvirčio svečiai iš Vilniaus turėjo 12 taškų pranašumą – 28:16.

Antrąjį kėlinį taikliu metimu pradėjo Gediminas Orelikas, tačiau jau kitoje aikštelės pusėje Domantas Šeškus pataikė tritaškį su pražangą, realizavo baudos metimą ir sumažino šeimininkų atsilikimą (30:22). Kėliniui įpusėjus „Prienai“ turėjo 11 taškų deficitą (37:26). Kšyštofo Lavrinovičiaus bei Žygimanto Janavičiaus taškai dar labiau padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą (46:28). P. Vaitiekūnas pataikė dvitaškį, jam tolimu metimu atsakė M. Gecevičius ir po dviejų kėlinių vilniečiai pirmavo 49:30.

Trečiąjį ketvirtį dviem taikliais metimais pradėjo Dominykas Milka (49:34). Abi ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis ir prabėgus pusei kėlinio komandas skyrė 14 taškų (57:43). „Lietuvos ryto“ spurtas 6:0 leido dar labiau nutolti (63:43). Atsigavusiems prieniškiams bendromis jėgomis pavyko šiek tiek sušvelninti atsilikimą ir po trijų kėlinių švieslentėje degė rezultatas – 63:48.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Billy Baronas ir K. Lavrinovičius padidino svečių pranašumą iki 20 taškų (68:48). Šeimininkams pavyko šiek tiek priartėti, tačiau ilgai tuo pasidžiaugti jie negalėjo ir „Lietuvos ryto“ krepšininkai susigrąžino turėtą persvarą (52:72). Vilniečių spurtas 7:2 dar labiau padidino „Prienų“ deficitą (54:79). Abi ekipos apsikeitė taikliais metimais ir „Lietuvos rytas“ laimėjo rungtynes rezultatu 84:59.

„Prienai“: Dominykas Milka 16, Martynas Linkevičius (13 atk. kam.) ir Paulius Vaitiekūnas po 10, Domantas Šeškus 9 taškai.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas ir Mindaugas Lukauskis po 13, Kšyštofas Lavrinovičius ir Martynas Gecevičius po 12, Artūras Valeika 11, Žygimantas Janavičius 9 taškai.

„Juventus“ išsivežė pergalę iš Mažeikių

Utenos „Juventus“ (16/10) krepšininkams teko paprakaituoti Mažeikiuose, tačiau svarbiausias tikslas – pergalė – pasiektas. Dainiaus Adomaičio treniruojama komanda LKL čempionate 71:60 (24:15, 17:17, 20:16, 10:12) nugalėjo „Mažeikius“ (1/25).

„Juventus“ nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją. Tuo metu „Mažeikiai“ praėjusią savaitę iškovojo pirmąją pergalę šį sezoną.

„Mažeikiai“ rungtynių pradžioje apliejo „Juventus“ šaltu dušu – 10:2. Tiesa, uteniškiai įsibėgėjo ir po poros tritaškių rezultatas buvo lygus (10:10). Kova kurį laiką vyko taškas į tašką, bet kėlinuko pabaigoje daugiausia dėl penkių tikslių E.Stanionio baudų metimų „Juventus“ susikrovė apčiuopiamą pranašumą 24:15.

Vis dėlto antrojo ketvirčio pradžioje S.Serapinas pelnė 6 taškus iš eilės ir komandas skyrė jau tik 3 taškai – 23:26. Tiesa, „Juventus“ atstatė 8-10 taškų pranašumą, kurį išlaikė iki pat pertraukos – 41:33.

Per pirmąsias penkias trečiojo kėlinio minutes „Mažeikiams“ pavyko kiek priartėti 42:47. Bet kartojosi ankstesnis scenarijus – mažeikiečių viltis išlyginti rezultatą daužė nedidelis „Juventus“ spurtas. Svečiai taip ir laikėsi ties 10 taškų pranašumo riba, o prieš ketvirtąjį kėlinį skirtumą dar ir padidino – 61:48.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo penkiais „Juventus“ taškais iš eilės ir „Mažeikiai“ atsidūrė kritinėje situacijoje – 66:48. „Juventus“ įstrigo puolime, keletą minučių nepajėgė pelnyti taškų, bet „Mažeikiai“ arčiau 12 taškų (54:66) tuo metu nepriartėjo. Utenos ekipa užtikrintai išlaikė persvarą ir laimėjo 71:60.

„Mažeikiai“: Darius Pakamanis 14, Simonas Serapinas 13, Raimundas Danys 11, Giedrius Staniulis 10 taškų.

„Juventus“: Arvydas Šikšnius 21 (10/12 baudos), Rashaunas Broadusas 17 (3/11 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Edgaras Stanionis 13, Nikita Barinovas 9 taškai.