Dramatišką pergalę 81:79 (23:13, 28:24, 15:15, 15:27) iškovojo „Žalgirio“ krepšininkai, kurių didvyriu ir vėl tapo amerikietis Jamesas Andersonas. Jis ne tik likus žaisti 17 sek. po puikaus reido pelnė lemiamą dvitaškį, bet ir paskutinės varžovų atakos metu blokavo pergalingu galėjusį tapti Laimono Kisieliaus tritaškį.

J. Andersonas nugalėtojų gretose rezultatyvumu nusileido tik Artūrui Gudaičiui, kuris pasižymėjo 18 taškų (8/9 dvitaškiai, 2/3 baudos). Beje, nemažai iš jų vėl sudarė galingi aukštaūgio dėjimai.

Pirmuose dviejuose tarpusavio susitikimuose taip pat pajėgesni buvo žalgiriečiai – 88:72 ir 82:78.

Gintaro Krapiko auklėtiniams šis mačas buvo paskutinė repeticiją prieš ketvirtadienį, vasario 12 d., Kaune vyksiančią svarbią Eurolygos TOP-16 etapo E grupės dvikova su Madrido „Real“ klubu.

Primename, kad vos prieš tris dienas, ketvirtadienį, „Žalgiris“ šventė sunkią pergalę Belgrade, kur taip pat tik paskutinėmis sekundėmis 70:68 įveikė „Crveną Zvezdą“ Eurolygos TOP-16 etapo E grupės mače.

„Žalgiris“: Artūras Gudaitis 18 (8/9 dvitaškiai, 2/3 baudos, 7 atk. kam.), Jamesas Andersonas 14 (5/8 dvitaškiai, 1/4 tritaškis, 1/2 bauda, 3 blokai), Artūras Milaknis 11 (3/8 tritaškiai), Paulius Jankūnas (15 atk. kam.) ir Darius Songaila po 8, Tomas Dimša 7, Robertas Javtokas 6, Lukas Lekavičius 4, Willas Cherry ir Edgaras Ulanovas po 2, Siimas-Sanderis Vene 1 taškas. Vaidas Kariniauskas nežaidė.

„Pieno žvaigždės“: Laimonas Kisielius 19 (2/3 dvitaškiai, 5/14 tritaškiai), Evaldas Kairys 15 (6/8 dvitaškiai, 3/6 baudos), Benjaminas Johnas Brustas 14, Osvaldas Olisevičius 8, Michaelas Andre Dixonas Jaunesnysis 7, Gytis Sirutavičius 6 taškai.

Rungtynių eiga:

Pasvaliečiai rungtynes pradėjo užtikrintai ir po ketvirtojo Laimono Kisieliaus taško pirmavo (5:8). Iniciatyvos ėmėsi Artūras Milaknis ir po jo tritaškio kauniečiai išsiveržė į priekį (12:10). „Žalgirio“ persvarą padidino puikiai po krepšiu žaidęs Robertas Javtokas (16:10). Aikštelės šeimininkams nutolti neleido Evaldo Kairio dvitaškis su pražanga (19:13), bet po pirmojo kėlinio kauniečiai pirmavo dviženkle persvara – 23:13.

Laikinosios sostinės krepšininkai sėkmingą žaidimą tęsė ir antro kėlinio pradžioje kai Tomas Dimša dėjimu padidino skirtumą iki 14-kos taškų (27:13). Tačiau Gytis Sirutavičius realizavo tris baudos metimus bei pataikė iš toli ir Gintaras Krapikas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (27:19). Po jos „Žalgiris“ atsakė spurtu 8:2 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (35:21). Deficitą iki 10-ies taškų sumažino L. Kisieliaus tritaškis, tačiau Artūras Gudaitis dukart įdėjo iš viršaus (39:27). Ketvirčio pabaigoje G. Sirutavičius buvo nubaustas nesportine pražanga ir aikštelės šeimininkai po pirmos rungtynių pusės pirmavo 51:37.

Nerezultatyvią trečio kėlinio pradžią dėjimu pagyvino E.Kairys (55:43). Į tai kauniečiai atsakė keliomis sėkmingomis atakomis ir padidino persvarą iki 18-kos taškų (61:43). Aidas Viskonas ir P.Jankūnas apsikeitė taikliais dvitaškiais, o paskutinę atakos sekundę sudėtingą tritaškį pataikė Tomas Dimša (66:47). Ketvirtį penkiais taškais be atsako baigė svečiai ir po trečio kėlinio turėjo 14-kos taškų deficitą – 66:52.

Žygimanto Skučo ir Benjamino Brusto tritaškiai sumažino Pasvalio ekipos deficitą (70:60). Dar labiau priartėti svečiams neleido tolimas J. Andersono dvitaškis, bet į jį Osvaldas Olisevičius atsakė dviem tritaškiais, o B. Brustas pridėjo du taškus greitos atakos metu (77:68). Svečiai bandė kilti į lemiamą šturmą: L. Kisielius triskart pataikė iš toli ir „Pieno žvaigždės“ atkūrė intrigą (79:77). Svečiams, likus žaisti 45 sekundes pavyko apsiginti, o M. Dixonas dvitaškiu išlygino rezultatą (79:79). J. Andersonas ėmėsi iniciatyvos ir vėl išvedė kauniečius į priekį (81:79). Paskutinė „Pieno žvaigždžių“ ataka baigėsi nesėkmingai ir „Žalgiris“ iškovojo pergalę 81:79.